Koruyucu Ailelik ve Evlat Edinme Online Bilgilendirme Toplantısı

Koruyucu Ailelik ve Evlat Edinme Online Bilgilendirme Toplantısı

Hayat Sende Derneği, 2007 yılında devlet koruması altında yetişen bir grup idealist genç tarafından kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek, koruma altında yetişen çocuk ve gençlerin ayrımcılığa uğramadan hayata atıldığı, hak ve hizmetlere eşit erişim fırsatına sahip olduğu bir dünya için çalışmalar yürütmektedir.

Hayat Sende Derneği olarak, devlet koruması altında yetişen çocuklar için aile temelli bakım modellerini destekliyoruz. Ancak toplumda, sosyal medyada ve başvuru yapanlar arasında koruyucu aile olma konusunda çok fazla yanlış ve eksik bilgi dolaştığını gözlemledik. Bu bilgi karmaşasını ortadan kaldırmak amacıyla 1 Şubat 2024 Perşembe günü ve 7 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 20:00’de bilgilendirme toplantıları planladık.

Bu toplantılarda, koruyucu aile olma süreci, başvuru kriterleri ve süreci, sorumluluklar, destek ve rehberlik hizmetleri gibi konular hakkında bilgileri paylaşacak, sorularınızı yanıtlayacağız.

Bilgilendirme toplantısına katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurarak kayıt olması gerekmektedir.

Not: Toplantı çevrimiçi yapılacaktır ve ücretsizdir.

Başvuru Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeAeJXhNpUGoCf0tLwRVTXKClUx46ZIvQ6nsBYnmb9laQn12Q/viewform

Ayrıntılı bilgi için:  [email protected]  adresine mail atabilir veya  0552 159 50 56 numaralı Hayat Sende Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler