“Dijital Dünyada Gezegenimi Koruyorum” Projesi Çocukların Katılımını Bekliyor!

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Çocuk Merkezi destekleriyle Sosyal İklim Derneği yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Dijital Dünyada Gezegenimi Koruyorum” projesi kapsamında İzmir’de etkinlik gerçekleşecektir.

Etkinliğin amacı iklim krizinin çocuk hakları üzerindeki etkisini daha fazla çocuğa, yaşıtlarıyla birlikte öğrenme modeliyle anlatmak ve iklim krizi ile çocuk hakları konusunda önemli bilgiler edinerek çocukların, bu konudaki aktif katılımını sağlamaktır. Bu tür bir etkinlik çocukların, çocuk hakları konusuna aktif katılımını teşvik ederek onların fikirlerine ve perspektifine değer vermenin yanı sıra değişimde rol almalarına destek olmaktadır.

Etkinlik, iklim krizi ve çocuk hakları konusunda harekete geçmek isteyen 11-15 yaş arasındaki İzmir’de yaşayan her çocuğa açıktır. Etkinliğin başında iklim krizi ve çocuk haklarıyla ilişkili bir sunum gerçekleşecektir. Akabinde de yaşam hakkı, afetlerden çocukların korunması ve iklim için çocuk katılımı odaklı aktiviteler gerçekleşecektir.

Tarih: 24.12.2023
Saat: 13.30-18.00
Yer: Etkinliğin gerçekleşeceği yer bilgisi başvurusu onaylanan katılımcılara iletilecektir

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler