Sosyal İklim Derneği Gençleri Çevre ve Savunuculuk Eğitimi’ne Çağırıyor!

Konu: Çevre ve Savunuculuk Eğitimi (Online)
Tarih: 1. Tur: 15-16 Ağustos 2020 | 2. Tur: 22-23 Ağustos 2020
Saat: 13.00 – 17.00

Sosyal İklim Derneği, Kıyı Ege ve çevre illerde iklim krizi üzerine savunuculuk kampanyaları gerçekleştirmek isteyen gençlerle bir araya geliyor.

“İklim Krizi Savunucuları Yetişiyor!” Projesi kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilecek çevre ve savunuculuk eğitimlerimize siz de katılın!

Dünya’yı etkisi altına alan iklim krizi hakkında iki gün sürecek bu maratonda; iklim krizinin nedenleri, sonuçları, iklim eyleminde katılım örnekleri ve iklim savunuculuğu atölyeleri gerçekleştirilecektir.

Eğitime katılmak isteyen gençlerin internete bağlı bir telefon, tablet veya bilgisayara ve zoom isimli uygulamaya sahip olmaları gerekmektedir.

Eğitime başvurmak için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Katılım kontenjan ile sınırlıdır.

Proje Hakkında;
Env.net ve AB ortaklığında gerçekleştirilen “Yerel Sorunlara Yerel Çözümler: Türkiye için Çevresel Katılımcılık Hibe Programı-III” kapsamında “İklim Krizi Savunucuları Yetişiyor!” Projesi Haziran 2020’de başlamıştır. Kıyı Ege’de yaşayan gençlere savunuculuk ve iklim eğitimleri yanı sıra iklim krizi konusunda farklı bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştireceğiz.

Sosyal İklim Derneği Hakkında;
Sosyal İklim Derneği 2014 yılında İzmir’de kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren; gençlik hakları, çocuk hakları, çevre ve iklim değişikliği konularında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Bunların yanında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yaygınlaştırılması için birçok atölye ve konferans gerçekleştirmenin yanı sıra doğrudan “İklim Eylemi”, “Karasal Yaşam”, “Sudaki Yaşam” ve “Amaçlar için Ortaklıklar” konularında çalışmalar yürütmüştür.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler