Hamdi Ulukaya Girişimi-Startup Destek Programı Başvuru Dönemi Devam Ediyor

Hamdi Ulukaya Girişimi-Startup Destek Programı Başvuru Dönemi Devam Ediyor

Türkiye’den küresel çapta, öncü girişimlerin doğması için 2017 yılından bu yana startuplara destek olan Hamdi Ulukaya Girişimi’nin Anadolu’dan yeni dünya markaları çıkarma amacıyla hayata geçirdiği Startup Destek Programı’na başvurular yoğun ilgiyle devam ediyor.

Bugüne kadar programa katılan startup’ların %70’inin dünyaya açılmasını sağlayan Hamdi Ulukaya Girişimi’nin Startup Destek Programı için www.ulukayagirisimi.com adresi üzerinden gerçekleştirilecek başvurular, 27 Kasım 2023 tarihine kadar yapılabilecek.

Bir yıl sürecek Startup Destek Programı kapsamında belirlenen kriterler doğrultusunda uluslararası bir jüri tarafından seçilecek 5 girişimin kurucuları, ABD’de uluslararası yatırımcılarla buluşarak iş fikirlerini sunma ve global pazara erişim fırsatı yakalayacak. Hamdi Ulukaya Girişimi, program kapsamında ayrıca girişimcilere alanında uzman ve bulunduğu sektöre yön veren isimlerin mentorluğundan yararlanma imkânı sunacak.

Chobani başta olmak üzere küresel çapta başarılı şirketlerdeki yöneticilerden oluşan bir ağa katılma imkânı da bulacak olan girişimcilere ayrıca bulundukları sektörlere yönelik profesyonel pazar araştırması desteği de sağlanacak. Pazar araştırmasından elde edilen sonuçlar çerçevesinde girişimcilere yeni iş geliştirme yöntemlerinin Hamdi Ulukaya Girişimi ile birlikte uygulanması için güçlü olanaklar sunulacak. Programda yer alan girişimciler, Chobani’nin New York SoHo’daki Kuluçka Merkezi’nde, çalıştıkları sektörün ABD’deki üst düzey yöneticileriyle görüşerek şirketlerini büyütme fırsatı bulacak. Tüm giderlerin Hamdi Ulukaya Girişimi tarafından karşılandığı programa başvuru için yabancı dil şartı da bulunmuyor.

Hamdi Ulukaya Girişimi-Startup Destek Programı Başvuru Dönemi Devam Ediyor

Hamdi Ulukaya Girişimi

Hamdi Ulukaya Girişimi, ABD’nin son 10 yılda en hızlı büyüyen gıda şirketlerinden Chobani’nin kurucu ve CEO’su Hamdi Ulukaya tarafından 5 milyon dolar yatırımla Türkiye’deki girişimcilik ekosistemini harekete geçirmek ve Anadolu’dan bir dünya markası çıkarmak amacıyla 2017 yılında başlatılan bir girişimci destek programıdır.

Chobani’nin toplumsal destek hareketlerinden biri olan Hamdi Ulukaya Girişimi, toplumu olumlu yönde dönüştürme gücüne sahip olan girişimcilere destek vermek misyonu üzerine kurulmuştur. Programda yalnızca finansal başarılar değil, aynı zamanda sosyal faydayı gözeten girişimciler de desteklenmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler