Research Worldwide İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü!

Research Worldwide İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü!

2018 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu ve Research Worldwide İstanbul, Lund Üniversitesi Raoul Wallenberg Enstitüsü desteğiyle, Türkiye’de engellilik çalışmaları alanında tamamlanan lisansüstü tez çalışmalarından bilim kurulu tarafından seçilecek tezlere “Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü” vermektedir. Bu ödül üniversitelerde sosyal bilimlerin farklı alanlarında engellilik alanında insan hakları yaklaşımını temel alan lisansüstü düzeyinde özgün araştırmalar yapılmasını özendirmeyi amaçlamaktadır.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Ödül 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde bir tören ile sahiplerine verilecektir. 

Ödül tutarı yüksek lisans için 5,000TL, doktora için 10,000TL’dir. Değer görüldüğü takdirde yüksek lisans ve doktora alanlarından her biri için birer kişiye olmak üzere mansiyon ödülü verilebilir. Değerlendirme sürecinde jüri tarafından hiçbir tez çalışması ödül veya mansiyona layık görülmezse, o yıl için ödül verilmeyebilir.

Bilim Kurulu:

  • Dikmen Bezmez (Doç. Dr., Koç Üniversitesi, Sosyoloji)
  • Hande Sart (Doç. Dr., Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri)
  • İdil Işıl Gül (Dr. Öğr. Üy., İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk)
  • Müjde Koca Atabey (Doç. Dr., Psikoloji)
  • Resa Aydın (Prof. Dr., İstanbul Üniversitesi, Tıp)
  • Volkan Yılmaz (Doç. Dr., Boğaziçi Üniversitesi, Sosyal Politika)

Son başvuru tarihi: 15 Ekim 2019

Başvuru koşulları:

Ödüle aday gösterilecek tezlerin başvuru tarihinden en çok iki yıl önce tamamlanmış ve kabul edilmiş bir doktora ya da yüksek lisans tezi olması beklenmektedir. Tezin dili Türkçe veya İngilizce olmalıdır. Tezin daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış olması ve ödül almamış olması gerekmektedir.

Başvuruda şu belgeler talep edilmektedir: 

  • Adayın onaylanmış ve YÖK’e teslim edilmiş tez çalışması
  • Adayın özgeçmişi
  • Adayın ödüle başvuru gerekçesi (1000 kelime)
  • Mezuniyet belgesi

Başvuru belgelerinin eksiksiz bir biçimde ve en geç yukarıda belirtilen tarihe kadar PDF formatında [email protected] adresine, e-mail konusuna “Lisansüstü Tez Ödülü – Ad Soyad” yazılarak gönderilmesi gerekmektedir.

Research Worldwide İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler