İklim Öncüleri LCOY’u 2. Kez Düzenliyor!

İklim Öncüleri LCOY’u 2. Kez Düzenliyor!

İklim Öncüleri, Türkiye’de ikinci kez Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin (UNFCCC) resmi gençlik grubu olan YOUNGO çatısı altındaki LCOY’u – ‘Local Conference of the Youth’ (Ulusal Gençlik Konferansı) “Değişen Dünyada Gençlerin Bakış Açısı” temasıyla düzenlemeye öncülük ediyor!

LCOY Nedir?

Gençlerin çevresel ve sürdürülebilirlik konularını tartışmayı ve ele almaya odaklandığı bölgesel veya yerel bir toplanma olan Ulusal Gençlik Konferansı (LCOY), genellikle Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) ve yıllık Taraflar Konferansı (COP) toplantıları ile yakından ilişkilendirilen daha büyük uluslararası bir çerçevenin bir parçası olarak düzenlenir.

Ulusal Gençlik Konferansları (LCOY) ile ilgili ana noktalar, gençlerin öncülüğünde olmaları, genç aktivistlere çevresel ve sürdürülebilirlik konularında iş birliği yapma ve eyleme geçme platformu sunmalarıdır. Bu konferanslar aynı zamanda küresel Taraflar Konferansı (COP) toplantılarına hazırlık olarak hizmet eder, iklim krizi farkındalığını artırır, katılımcılar arasında ağ oluşturmayı ve beceri geliştirmeyi teşvik eder ve belirli bölgesel zorlukları etkili bir şekilde ele almak için yerel odaklanmayı vurgular.

Ortaya çıkacak raporun COP öncesi düzenlenen Uluslararası Gençlik Konferansı’na (Conference of Youth)’ iletilerek uluslararası platformda yer alması hedeflenmektedir. Konferans İklim Öncüleri ev sahipliğinde, UNFCCC, YOUNGO & İstanbul Planlama Ajansı desteğiyle ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye sponsorluğunda düzenleniyor.

Son başvuru tarihi: 10 Ekim 2023 23.59

Başvuruya ilişkin detaylı bilgi edinmek ve başvuru formunu incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler