“Podcasting For Social Impact” Eğitim Kampı Başvuruları Başladı!

“Podcasting For Social Impact” projesi podcastler aracılığıyla profesyonellere ve gençlere sosyal ve çevresel etki ile ilgili ilham vermeyi amaçlıyor.

“Podcasting For Social Impact” Eğitim Kampı hibrit formatta gerçekleştirilecek heyecan verici 4 gün ve Türkiye’den çevrimiçi; Letonya, Litvanya, Estonya’dan yüz yüze olmak üzere uluslararası katılımcılardan oluşan bir topluluğa dahil olma, profesyonellerle ilham verici oturumlara katılım ve podcast üretim süreçlerini deneyimleme fırsatı sunuyor!

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından ortak finanse edilen ”Podcasting-Based Social Impact Learning Environment” projesi 2021-2024 yılları arasında gerçekleştirilmektedir. Bu proje, sosyal etki alanında çalışan Stories for Impact (Estonya) liderliğinde; Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Geri Norai (Litvanya) ve Letonya Sosyal Girişimcilik Derneği (Letonya) ortaklığında yürütülmektedir.  

Proje, podcastler ve beraberindeki referans materyalleri aracılığıyla profesyonellere ve gençlere sosyal ve çevresel etki ile ilgili konularda ilham vermeyi ve onların kapasitesini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

“Podcasting For Social Impact” Eğitim Kampına Kimler Başvurabilir?

Sosyal etki odaklı podcast üretimiyle ilgilenen;

  • Sosyal etki odaklı podcast üreticileri, 
  • Akademisyenler ve üniversite çalışanları,
  • Üniversite öğrencileri,
  • Sosyal etki iletişim uzmanları, 
  • Sosyal girişimciler,
  • Sivil toplum çalışanları başvuru yapabilirler. 

Sosyal etki odaklı podcast geliştirmekle ilgili kapasite güçlendirmeyi hedefleyen bu eğitim kampında katılımcılar uluslararası ekiplerle çalışma fırsatı bulurken, birbirlerinin bilgi ve deneyimlerinden de öğrenme fırsatı bulacaklar. Eğitim kampı dili İngilizce’dir.

Eğitim Kampı Tarihi: 30 Ekim – 2 Kasım 2023 (4 tam gün)

Yer: Eğitim kampı hibrit formatta gerçekleştirilecek. Letonya, Litvanya, Estonya’dan yüz yüze Riga’da buluşacak; Türkiye’den katılımcılar ise Zoom üzerinden katılım gösterecekler.

Son Başvuru Tarihi: 22 Eylül 2023

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler