DEMOS Araştırma Derneği Eleştirel Barış Konferansı’nın İlkini Bu Yıl Düzenliyor!

Eleştirel Barış Konferansı 17 Eylül’de Ankara’da!

Bu yıl ilkini 17 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek olan Eleştirel Barış Konferansı; barış inşa süreçlerine dahil edilmeyen dezavantajlı grupların ve hayatta kalanların özne olarak barış-inşa süreçlerinde yer alması gerektiğini savunan Eleştirel Barış Çalışmaları literatürünü birlikte oluşturmaya, tartışmaya ve disiplinlerarası perspektiflerden konuşmaya duyulan ihtiyaçtan kaynaklanıyor. Bu doğrultuda DEMOS Araştırma Derneği Eleştirel Barış Çalışmaları alanındaki teori ve pratiği tartışmak, Türkiye ve dünya örnekleriyle meseleleri ele almak isteyen, eleştirel barış alanında ya da barışı kapsayan interdisipliner alanlarda çalışma yürüten araştırmacıları, öğrencileri, akademisyenleri, sivil toplum uzmanlarını ve gönüllülerini konferansa başvurmaya davet ediyor.

Konferansa başvuru için belirlenen üç ana konu başlığı şu şekilde: Doğal Afetlerin Toplumsal Barışa Etkisi, Barış ve Toplumsal Cinsiyet, Barışı Yerelleştirmek.

Eleştirel Barış Konferansı’na başvurmak için yukarıdaki konular odağındaki en az 300, en çok 500 kelimeden oluşan ve içerisinde 5 anahtar sözcük bulunan bildiri özetlerinizi, kısa özgeçmişlerinizle birlikte 3 Eylül 2023 tarihine kadar [email protected] adresine “Eleştirel Barış Konferansı Bildiri Özeti” başlığıyla gönderebilirsiniz.

Başvurusu olumlu sonuçlanan katılımcıların yol ve konaklama masrafları DEMOS Araştırma Derneği tarafından karşılanacaktır.

Çağrı metninin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler