Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk Atölyesi

photo 1
photo 1
Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) Türkiye Programı 7-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk Atölyesi düzenleyecektir. Atölye, Türkiye’de hukuk fakültelerinin 3. ve 4. sınıflarında okumakta olan kadınlar, interseksler ve transların başvurusuna açıktır.

Bu atölyenin temel hedefleri, yakında mezun olacak 3. ve 4. sınıf hukuk öğrencilerinin

  • toplumsal cinsiyet, cinsiyete dayalı ayrımcılık ve cinsiyet eşitliği konularına ilişkin bilgi düzeylerini ve farkındalıklarını arttırmak,
  • cinsiyet ve hukuk ilişkisini kavramalarını kolaylaştıracak temel tartışmaları yürütmek,
  • cinsiyete dayalı ayrımcılık ve cinsiyet eşitliğine ilişkin ulusal ve uluslararası hukuk araçlarına dair bilgi düzeylerini arttırmak,
  • yakında meslek hayatlarına başlayacak olan kadın hukuk öğrencilerini cinsiyet ayrımcılığına karşı güçlendirmektir.
Atölye’ye 7-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında 5 gün süreyle tam katılım göstermek gerekmektedir. Etkinlik mekanı Türkiye’de olacaktır ve daha sonra seçilen katılımcılara bildirilecektir. Atölyeye katılmaya hak kazanan katılımcılarının konaklama, yeme-içme ve ulaşım masrafları RWI Türkiye Programı tarafından karşılanacaktır.

Başvurular şu link üzerinden online olarak alınmaktadır: https://www.surveymonkey.com/r/CinsiyetHukukYazOkulu2017

Başvuru için son tarih 4 Temmuz 2017 saat 18:00’dir. Detaylı bilgi ve her türlü sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler