STGM’nin düzenlediği ‘STÖ’ler için Üretken Yapay Zeka’ Webinarına Davetlisiniz

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projesi kapsamında düzenleyeceği webinara kayıt almaya devam ediyor.

Son dönemlerde sıklıkla konuşulan yapay zeka teknolojisini ve bu teknolojinin sivil toplumla ilişkisini birlikte düşünmek ve tartışmak için 11 Temmuz 2023 Salı günü 14.00- 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek webinara kayıt olabilirsiniz.

Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş’un katılımıyla düzenlenecek webinarın ilk bölümünde, üretken yapay zekanın hızlı gelişim sürecinde sivil toplumu neler bekliyor olabilir? Yapay zeka kullanımı olarak ChatGpt ve Prompt yazma tekniklerinin getirebileceği kolaylıkları daha yakından tanımak nasıl mümkün olabilir?  gibi sorulara yanıt aranacak.

Webinar’ın ikinci bölümünde ise yapay zekanın etik boyutu, sosyal etkisi, veri gizliliği ve kullanıcı mahremiyeti gibi başlıkları ve STÖ’lerin yapay zeka projelerindeki etik standartlarının neler olacağı ve yapay zeka ile eşitsizliklerin önüne nasıl geçilebileceği tartışılacak.

Webinarda ele alınacak başlıklar şöyle;

  • Yapay zekaya giriş
  • Üretken yapay zeka ve sivil toplum örgütleri
  • ChatGPT ve Prompt yazma teknikleri
  • Yapay zekanın etik ve sosyal etkisi
  • Sivil toplum projeleri için pratik öneriler

Webinara kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Başvuru için son tarih:

10 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler