Yerküre Dostları Validebağ ile Bağ Kuruyor Projesinin Saha Uygulamasına Davetlisiniz!

Projede 9-12 yaş grubundaki çocuklarla açık alanda oyun hakkına alan açarak Validebağ Korusunun doğal habitatını yakından tanıyıp, edinilen bilgi, deneyim ve farkındalıklar ışığında onlara sürdürülebilir yaşam pratikleri kazandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda ilk saha çalışması 13 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi ve 3-4 Haziran tarihlerinde 10.30-14.00 saatleri arasında 3. saha çalışması gerçekleştirilecek.

İlgilenen 9-12 yaş grubu çocuklar Kozalak Derneği‘nin yazdığı mektubu okumaya ve uygun olan tarihte bir araya gelmek için linkteki formu ebeveynlerinin veya öğretmenlerinin desteği ile doldurmaya davet ediliyor.

Saha uygulaması sonrası çalışmalara katılmaya devam etmek isteyen çocuklarla 10 -11 Haziran tarihlerinde forum hazırlık toplantısında buluşmayı ve forumda yer almak isteyen çocuklarla da 17 Haziran Cumartesi günü Müze Gazhane’de bir araya gelmeyi hedefliyoruz. Forum çocukların Validebağ Korusu ile bağlarını güçlendirmek ve doğayı koruma perspektiflerini güçlendirmek adına çocukların liderliğinde bir süreçte gerçekleştirilecek. Projedeki deneyimleri ve uygulamaları içeren bir rehber kitapçık sizlerin de yararlanabilmesi için hazırlanacak ve yaygınlaştırılacak.

Proje Sivil Toplum Destek Vakfı’nın 2022 çağrısı olan “çocuk fonu” tarafından destekleniyor. Proje kapsamında çalışmalara katılan çocuklardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek ayrıca çalışma süresince çocuklar için sağlıklı atıştırmalıklar da temin edilecek.

Ebeveyn  katılım formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Öğretmen katılım formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler