Genç İyilik Ideathon’u için başvurular başladı. Genç İyilik Ideathonu’nun teması Afet Sonrası yaşam üzerine geliştirilebilecek çözümler.

Genç İyilik Ideathon’u için başvurular başladı. Genç İyilik Ideathonu’nun teması Afet Sonrası yaşam üzerine geliştirilebilecek çözümler.

Genç İyilik Ideathon’u Kahramanmaraş depremleri sonrası iyileştirme ihtiyacı ve alanı oluşan konularda gençlerin sosyal, kültürel, ruhsal ve teknolojik alanlarda çözüm önerileri geliştirmelerini hedefleyen bir fikir maratonudur.

Afet sonrası gündeme gelmiş ve gelecek olan ihtiyaç ve iyileştirme alanlarına yönelik çözümler konusunda Bakanlık çalışmalarına ek olarak neler yapabileceğimizi gençlerle birlikte kurgulamak istiyoruz. 

Gençlerin gözlemledikleri sorunları kendi bakış açıları ile ifade etmeleri sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmalarını bekliyoruz. 

Fikrine güvenen tüm genç takımları çözümler geliştirmek üzere online ideathona davet ediyoruz!

Başvurular 01-20 Mart tarihleri arasında https://gencideathon.gsb.gov.tr/ adresinden alınacaktır. Genç Ideathon’a 18-25 yaş aralığındaki gençler; iki-beş kişilik takımlar halinde başvuru yapabilecekler. Yapılan başvuruların ardından  27 Mart 2023 tarihinde ön değerlendirmeyi geçen fikirler açıklanacaktır. 

 27 Mart 2023 tarihinde ön elemeyi geçen fikirler için jüri sunumları gerçekleşecektir. Gerçekleşen sunumların ardından 10 fikir desteklenecektir.

Sen de çözümün bir parçası olabilirsin. Beraber iyileşecek ve iyileştireceğiz!

Başvuru

01-20 Mart 2023

Ön Değerlendirme Açıklanma Tarihi

27 Mart 2023

Final Tarihi 

31 Mart 2023

Başvuru Koşulları 

18-25 yaş arasında olmak

En az 2 en fazla 5 Kişilik gruplar halinde başvuru yapmak

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler