Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Kurum Başvuruları Devam Ediyor

Genç istihdamında fırsat eşitliği sağlanması misyonuyla hayata geçirilen ve şimdiye kadar 250 gence ve 40 STK’ya istihdam desteği veren Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’nın 8. Dönem STK başvuruları başladı!

Merhum Şevket Sabancı ve ailesi tarafından 2000 yılında kurulan Türkiye’nin lider yatırım şirketlerinden Esas Holding, sosyal yatırım birimi Esas Sosyal ile 2015 yılından bu yana gençlik ve istihdam alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir etki yaratıyor. İstihdama geçişte fırsat eşitliğine ihtiyaç duyan gençlerin güçlendirilmesine odaklanan ve bu zaman kadar gençlerden 30 bini aşkın başvuru alan Esas Sosyal programları; gençlerin daha donanımlı ve kendinden emin bireyler olarak profesyonel hayata adım atmasını amaçlıyor. Esas Sosyal; geliştirdiği Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı ile yeni mezun olmuş gençlerin STK’larda ilk iş deneyimlerini elde etmelerini destekliyor. Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları’nda (STK) 12 ay boyunca tam zamanlı istihdam edilen program katılımcılarının maaşları, Esas Holding ve Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’nın misyonunu paylaşan Kurumsal Destekçiler (KDP) tarafından STK’lara hibe yoluyla karşılanıyor. Program Katılımcıları, İlk Fırsat Akademisi kapsamında bir yandan  21. yüzyıl yetkinliklerini geliştirmek üzere eğitimlere katılıyor, diğer yandan ekosistemde yer alan alanında uzman kişilerden mentorluk desteği alıyor ve prova mülakatlara katılıyor.

Program kapsamında bugüne kadar; çevre, sağlık, eğitim, kültür-sanat, çocuklar, engelliler, gençler, insani yardım, sosyo-ekonomik gelişim ve kadın alanlarında toplum yararına çalışmalar yürüten toplam 40 STK’ya destek veren Esas Sosyal; Program katılımcılarının, STK’larda edindikleri 1 yıllık iş deneyiminin önemli olduğu bilinciyle gençlere verilen “ilk fırsat” için daha çok kurum ile çalışıp STK’lara nitelikli ve eğitimli genç iş gücü sağlayarak değer katmayı hedefliyor.

5 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek 8. Dönem STK başvuruları, Esas Sosyal’in fırsat eşitliği misyonuna inanan ve işe alım süreçlerinde çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ilkesini benimseyen tüm STK’lar başvuru yapılabilir.

Başvuru için tıklayınız!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler