TürkTraktör Seed Drive Programı Başvuruları Açıldı

Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu olan TürkTraktör ile birlikte “Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon” projesi kapsamında traktör ve iş makineleri alanında yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak üzere Seed Drive programını başlatıyor. 

Üniversitelerin STEM-A (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat) bölümleri öğrencileri ya da bu bölümlerden en fazla 2 yıl önce mezun olanların başvurabileceği program kapsamında katılımcılara özel eğitimlerin yanı sıra oyun veya uygulama fikirlerini geliştirmelerine yönelik ideathon düzenlenecek.  Ideathon öncesinde katılımcıların tarım ve iş makineleri sektörünün önemi ve bu sektörde sürdürülebilirlik ve etki farkındalığı artırılırken, Arayüz Tasarımı ve Kullanıcı Deneyimi (UI/UX) konusunda giriş ve prototip eğitimleri verilecek.

Birinci olan takım üyeleri Apple Watch Series 8* ,

İkinci olan takım üyeleri Apple Airpods 3. Nesil*,

Üçüncü olan takım üyeleri Self Made Human International Academy’den Yeni Nesil Düşünce ve Geleceğe Hazırlık Eğitimi kazanacak ve dereceye giren tüm takımlar TürkTraktör liderleriyle 2023 yılının ilk çeyreğinde bir araya gelecekleri etkinliklerden yararlanacaklar.

Tarımı ve şehirleri dönüştürecek fikirlere sahip gençleri bulmayı hedefleyen programa başvurular 2 Aralık tarihine kadar devam edecek. Başvuru sonuçlarının 9 Aralık’ta açıklanacağı program 13-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Programa başvurmak için bu formu doldurabilirsiniz. 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitesini inceleyebilirsiniz. 

Son başvuru tarihi: 2 Aralık 2022

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler