Yaşadığın şehirde ‘Gençliğin Yüzleri’nden biri olmak ister misin?

Yaşadığın şehirde ‘Gençliğin Yüzleri’nden biri olmak ister misin?
[button href=”https://bit.ly/hersehringencyuzleri” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Hemen kayıt olmak için tıklayın![/button]

Ulusal Demokratik Enstitü, Sosyal İklim Derneği, Dokuz 8 Medya Araştırmaları Derneği ve Daktilo 1984 işbirliğinde düzenlenen Gençliğin Yüzleri programı; Ankara, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Mersin ve Samsun’da başlıyor!

Program seçim öncesi dönemde gençlerin siyasi karar alma mekanizmalarına katılımını, gençlerin belirledikleri meseleler üzerinden 8 ilde düzenlenecek gençlik forumlarında tartışarak çözüm önerileri geliştirmeyi hedefliyor. Gençlik forumlarından sonra  Mart ayında düzenlenecek siyasi forumlarda gençlerle siyasiler bir araya gelerek, çözüm önerilerini siyasetçilerle tartışma fırsatı bulacak.

Programın ilk adımında her şehirden, aktif, yaratıcı ve siyasette karar alma süreçlerine dahil olmak isteyen 20 Genç Yüz seçiyoruz.  Her ilin genç yüzleri, aktif katılım ve iletişim araçlarının etkili kullanımı üzerine eğitimler alacak ve eğitimler sonrası yapılacak gençlik forumlarının gerçekleştirilmesine öncülük edecek. Düzenlenecek forumlarda gençler, geleceğin teminatı değil bugünün özneleri olarak kendi meselelerini konuşacak, yarınlar için değil şimdi ve bugün için değişimi tartışacak.

Forumlarda ortaya çıkan çözüm önerilerini, düzenlenecek ikinci tur forumlarda her şehirde milletvekilleri veya milletvekilleri adayları ile tartışma imkanı olacak. Her şehrin genç yüzleri de bu süreçte gençlerin çözüm önerilerini hem illerindeki gençlerle ve diğer paydaşlarla, hem de siyasilerle paylaşılması ve savunuculuk çalışmaları yürütülmesine öncülük edecek.  

Şehrinde forumların hem düzenlenmesi hem de gerçekleştirilmesi sürecinde yer almak ve program süresince aktif rol alarak şehrinde gençliğin sesini duyurmasına katkı sağlamak istiyorsan, Genç Yüzlerden biri olmak için başvurunu bekliyoruz!

[button href=”https://bit.ly/hersehringencyuzleri” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Hemen kayıt olmak için tıklayın![/button]

Programla ilgili daha detaylı bilgileri aşağıda yer alan bilgi notunda bulabilirsin.

Gençliğin Yüzleri Son Başvuru Tarihleri:

Eskişehir- 20 Kasım 2022

Ankara- 25 Kasım 2022

İzmir-27 Kasım 2022

Denizli-30 Kasım 2022

Mersin-04 Aralık 2022

Diyarbakır-16 Aralık 2022

Samsun- 23 Aralık 2022

İstanbul-30 Aralık 2022

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler