Eğitimde Biz De Varız Projesi Gönüllülerini Arıyor

Sabancı Vakfı Hibe Programı ile Desteklenen Eğitimde Biz De Varız Projesi Alaçam ve Vezirköprü’de yaşayan kız çocuklarımıza ilham olmak, hayallerine bir adım daha yaklaştırmak ve geleceğin lider kadınları olmaları için bize destek olacak mentörlerini aramaya başladı.

Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği tarafından yürütülen, Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Samsun Şubesi, Türk PDR Derneği, ve Samsun İli ve İlkadım Muhtarlar Derneğinin ortaklığında hayata geçirilen Eğitimde Biz De Varız Projesi;

Samsun’un Vezirköprü ve Alaçam ilçelerinde 12-18 yaş arası, ortaokul ve lise çağındaki kız çocuklarının farklı kariyer yolculukları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, başarılı rol model kadınlarla buluşturarak eğitim ve mentorluk desteği vererek güçlendirmek ve nitelikli eğitime devam etmeleri konusunda fırsat eşitliği yaratmaktır. Vezirköprü, Alaçam gibi ilimizin dezavantajlı bölgelerinde risk altında bulunan kız çocuklarının kendilerine örnek alacakları rol modellerinin eksikliğini giderek, farklı meslek ve uzmanlık alanlarıyla tanışarak kendi kariyerler planlamalarını yapmalarına imkan verecek olan Projemiz, yerelde daha eşitlikçi, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir eğitim ortamının oluşturulmasına da katkı verilecektir.

Bu amaçla Vezirköprü ve Alaçam ilçelerimizdeki 12-18 yaş arasındaki kız çocukları eğitimindeki farkındalığını arttırmak için kadın mentörler arıyoruz.

Alaçam ve Vezirköprü’de yaşayan kız çocuklarımıza ilham olmak, hayallerine bir adım daha yaklaştırmak ve geleceğin lider kadınları olmaları için bize destek olun.

Mentörlerden beklentilerimiz şu şekildedir.

  • Kasım ayında online olarak gerçekleştirilmesi planlanan 4 günlük 12 saat sürecek mentörlük eğitimine katılmak
  • Aralık ve Şubat ayı süresinde (3 ay)  kendileri ile eşleştirilen kız çocuğu ile ayda 6 görüşme gerçekleştirmek.
  • 3 ayın sonunda kendilerine gönderilecek olan değerlendirme formunu doldurmaları

Kırsaldaki kız çocuklarına kutup yıldızı olmak istiyorsan sende bizimle mentör ol.

Mentörlük başvurusu için tıklayın.

 

 

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler