Aydın Doğan Vakfı’nın Geleneksel Genç Liderler Yaz Kampı Antalya’da Yapıldı

Aydın Doğan Vakfı, geleceğin kadın rol modelleri ve öz güvenli lider adayları olan başarılı kız öğrencileri, bu yıl 7-13 Ağustos’ta Antalya Kemer’de gerçekleştirilen ‘Genç Liderler Yaz Kampı’nda ağırladı. Liderlik, proje geliştirme, kişisel gelişim eğitimlerine katılan genç kızlar, sanatsal ve sportif faaliyetleri içeren atölyelerle keyifli zaman geçirdi.

Aydın Doğan Vakfı, kız öğrencilere liderlik özelliği kazandırabilecek eğitici program ve uygulamalardan oluşan geleneksel ‘Genç Liderler Yaz Kampı’nı, bu yıl 7-13 Ağustos tarihlerinde Antalya Kemer’de gerçekleştirdi.

Burslu öğrencilerini çeşitli eğitim, mentorluk programı ve Genç Liderler Yaz Kampı gibi etkinliklerle destekleyen Aydın Doğan Vakfı’nın ilkini 2017 yazında düzenlediği ve altıncı yılında 170 öğrenciye ulaşan yaz kampına, bu yıl Hatay’dan Van’a, Batman’dan Yalova’ya kadar Türkiye’nin dört bir yanından gelen 24 öğrenci katıldı.

Bu yıl Antalya Kemer Catamaran Resort Hotel’in ev sahipliğini üstlendiği kamp sürecinde katılımcılar için; güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek sorunlarla baş etme yöntemleri üzerine konuştukları ‘Liderlik’, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunun ele alındığı ‘Proje Geliştirme’ ve gençlerin ihtiyaç duyduğu alanlar göz önüne alınarak hazırlanan ‘Kişisel Gelişim’ atölyeleri düzenlendi. Genç liderler flört şiddeti, kariyer ve toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı konularında üç ayrı proje hazırlarken, Doğan Holding’in ortak değerler projesi kapsamında geliştirdiği ‘Değer Taşı’ oyunu da oynadı.

Kamp boyunca güne spor yaparak başlayan genç kızlar, alanında uzman kişilerden CV hazırlama, mülakat ve sunum teknikleri, etkili iletişim üzerine seminer aldı.  Farklı sanatsal ve sportif faaliyetlere katılma fırsatı da bulan öğrenciler, Perge Antik Kenti ve Düden Şelalesi’ne düzenlenen gezide keyifli saatler yaşadı.

Kamp süresince aldıkları proje geliştirme eğitimleri ve atölye çalışmaları sonrasında sosyal fayda yaratacak projeler de geliştiren genç kadınlar yıl boyunca bu projelerin uygulamaya alınması için de çalışmalar yürütecekler.

Genç liderlerin yetişmesine destek

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, okuyan kızların eğitim hayatının her aşamasında onlara destek olmayı hedeflediklerini belirterek, “Üniversitelerin mühendislik, tıp ve hukuk fakültelerini yüksek puanla kazanan başarılı lisans öğrencileri ile BBOG yurtlarında kalmış ve üniversite giriş sınavında lisans bölümlerine yerleşmeye hak kazanmış kız öğrencilere burs desteği sağlıyoruz. Vakfımızdan burs alan üniversiteli kızların profesyonel hayata hazırlanmasına destek olmak ve onların geleceğin güçlü liderleri olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden biri de ‘Genç Liderler Yaz Kampı’. Kampta, kişisel gelişim ve kariyer konularında önemli eğitim ve atölyelere katılan başarılı kızlar, aynı zamanda bu atölye çalışmalarında toplumsal fayda yaratacak çeşitli projeler geliştiriyorlar. Bu yolla yarattığımız etkinin dalga dalga yayılması ve genç kuşaklara aktarılmasının önemini biliyor ve bunun için gençlerle birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler