MNG Havayolları Çalışanları Kanser Tedavisi Gören Çocuklara Umut Oldu

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) hayata geçirdiği Umut Kafe, kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleri için umut dağıtmaya devam ediyor. MNG Havayolları Genel Müdürlük binası önünde gezici kafe hizmeti veren Umut Kafe ile KAÇUV için bağış toplandı.

MNG Havayolları, çalışanların katılımıyla sosyal sorumluluk projelerinde kalplere dokunmaya devam ediyor. Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak için 2000 yılında kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine ek gelir sağlamak için Umut Kafe projesini başlattı. İlki 2017 yılında hayata geçen Umut Kafe, kanser tanısı alan çocukların tedavisi için şehir dışından gelen ve ekonomik zorluk yaşayan ailelere istihdam olanağı sunuyor. Transit bir araç içerisinde, rotasını İstanbul’daki gönüllü duraklarla çizen Umut Kafe’de annelerin yaptığı el emeği ürünler ile sıcak ve soğuk içecekler servis ediliyor.

1000’e yakın çalışanının katkısıyla sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren MNG Havayolları, 12 Mayıs Perşembe günü Umut Kafe’yi Genel Müdürlük bahçesinde ağırladı. Umut Kafe’nin lezzetli ürünlerinden satın alıp, kahvesini içerken kaynaşan çalışanlar kanser tedavisi gören çocuklara da umut oldu. Her gün farklı bir noktada annelerin hazırladıkları atıştırmalıkların satışını gerçekleştirerek aile bütçesine destek olan Umut Kafe, hizmeti ve samimiyetiyle çalışanların beğenisini kazandı. MNG Havayolları Genel Müdürü, Ali Sedat Özkazanç; ‘MNG Havayolları olarak dayanışma duygusu çok güçlü bir ekibiz. Bugün Umut Kafe’nin bizlerle olması KAÇUV için kaynak yaratırken ekibimizi de kaynaştıran bir etkinlik oldu. Kanser tedavisi gören tüm çocukların tedavilerinin sürekliliğinin sağlanması, yeterli psikolojik destek alabilmeleri ve uygun tedavi ortamlarında konaklaması için KAÇUV ile iş birliğimize devam edeceğiz. En kısa sürede İstanbul Havalimanı’ndaki yerleşkemizde de Umut Kafe’yi ağırlamak ve bağış tutarımızı arttırmak istiyoruz’ dedi. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler