STGM’den Dernekler için Mali Mevzuat Webinarı

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Merkezi Projemiz kapsamında 26 Nisan 2022 günü 14:00-16:00 saatleri arasında “Dernekler için Mali Mevzuat” başlığıyla düzenleyeceğimiz webinara davetlisiniz.

Derneklerle ilgili olan mali mevzuat farklı kanun ve yönetmelik maddeleriyle düzenlenmesinden dolayı uygulamada kafa karıştırıcı olabiliyor.  Türkiye’deki mali mevzuat ve uygulamalar finans uzmanı, muhasebeci veya mali müşavir gibi meslek uzmanlarının dışında dernek çalışanları, yöneticileri, dernek yönetim kurulu üyeleri (örneğin sayman gibi) ve dernek başkanı gibi sivil toplum aktörlerinin de yükümlülükler ve uygulamalarla ilgili bilgi ve farkındalığa sahip olmalarını gerektiriyor.

Biz de bu ihtiyaca yönelik olarak uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyimlerimiz ışığında, farklı kanun ve yönetmelik maddeleri ile düzenlenmiş olan bu konular ve uygulamalar üzerine farkındalık yaratmayı,  genel bir çerçeve içinde dernek temsilcilerini ve sivil toplum aktörlerini bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Webinarda ele alacağımız başlıklar şöyle;

  • Dernekler mevzuatı ve finansal yönetmelikler,
  • Üye kayıt işlemleri, mali defterler, defter tutma esasları, vergi yükümlülükleri,
  • Genel kurul süreci ve prosedürleri
  • Bağış ve yardım arasındaki farklar, yurtdışından yardım alma ve yurtdışına yardım

26 Nisan 2022 günü 14:00-16:00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz webinara katılmak isteyenler katılımcı bilgi formunu en geç 22 Nisan 2022 saat 16:00’ya kadar doldurabilirler

*Webinar dili Türkçe’dir.

Webinar ile ilgili sorularınız için [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle temasa geçebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler