Sosyal Satın Alma Rehberi Yayımlandı

Innovation for Development (I4D) olarak ILO iş birliğinde ve ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu’nun (PRM) finansal destekleriyle, uzun süredir üzerinde çalıştığımız Sosyal Satın Alma Rehberinin yayınlandığını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Kamu satın alma uzmanlarına, kamu idarelerine ve politika yapıcılara dönük bir yol haritası olarak hazırlanan Sosyal Satın Alma Rehberi, yoksullukla mücadele ve eşitsizliklerin azaltılmasında yol gösterici bir kaynak olmayı hedefliyor. 

Sosyal Satın Alma Rehberi, kooperatiflerin ve sosyal girişimlerin özellikle kamu satın alma süreçlerine nasıl dahil edilebileceğine ve tedarik zincirlerinde sürdürülebilir bir şekilde nasıl yer alabileceğine odaklanıp bunu somut uygulama örnekleriyle detaylandırıyor. 

Yoksulluk ve eşitsizlikle mücadelede etkin politika yapım sürecini teşvik etmeyi ve sosyal satın alma kavramını kamuoyunun gündeminde öncelikli hale getirmeyi hedefliyoruz. I4D olarak önümüzdeki dönemde Sosyal Satın Alma Rehberi’nin başta yerel yönetimler olmak üzere kamu nevzinde yaygınlaştırılması ve uygulanması için savunuculuk faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Rehbere ulaşmak için tıklayın: 

Türkçe | English

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler