Başka Bir Siyaset Okulu Başvuruları Açıldı

Bu yıl 6. kez düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu (BBSO), 07 – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında İzmir Efes Selçuk’ta hayata geçecek. 

Olof Palme Uluslararası Merkezi ve İzmir Efes Selçuk Belediyesi desteğiyle, 18 – 35 yaş aralığındaki gençlere yönelik düzenlenen BBSO, toplumsal meselelere duyarlı, liderlik potansiyeli gösteren, aktif yurttaşlık bilincine sahip gençlerin katılımına açık.

20 kişinin katılacağı programa, daha önce üniversite kulübü, sivil toplum örgütü ya da yerel yönetimler gibi kurum ve oluşumlarda aktif çalışmış/çalışan gençlere öncelik tanınacak. Gelen başvurular proje ekibi tarafından coğrafi dağılım ve yaş gözetilerek değerlendirilecek. Katılımcıların ulaşım, konaklama ve yemek masrafları program tarafından karşılanacak.

Eğitim programı boyunca aktif yurttaşlık, sosyal politikalar, yerel yönetimlerin işleyişi, Avrupa’da ve Türkiye’de Roman sivil toplumunun gelişimi ile Romanlara yönelik politikalar gibi çeşitli siyasal konuların yanı sıra, ayrımcılık, sosyal içerme, toplumsal cinsiyet, sanat ve aktivizm gibi tematik konular işlenir. Katılım ve liderlik için beceri gelişimine de önem veren program, siyasal iletişim, alternatif aktivizm modelleri, kamuya hitabet gibi pratiğe yönelik modüller de içerir. Dersler grup aktiviteleri ve atölyelerle desteklenir.

Başvurularınız için formumuzu doldurup özgeçmişinizi 31 Mart 2022’e kadar, [email protected] adresine göndermeniz gerekiyor. Sorularınız için baskabirsiyasetokulu.net adresi üzerinden proje ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

[tnm_video layout=”mnmd-post-media-wide”]https://www.youtube.com/watch?v=NvyhlF0dhCI&t=46s[/tnm_video]

Başka Bir Siyaset Okulu’nun uygulayıcısı olan Sıfır Ayrımcılık Derneği, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak riskli ve dezavantajlı toplulukların sosyal-kültürel açıdan gelişme göstermesini hedefler. Ayrıca bu topluluklara yönelik ön yargı ve ayrımcılığa karşı toplumun diyalog ve dayanışma çerçevesinde bütünleşmesi için çalışmalar yapar.

“Herkes farklı, herkes eşit” ilkesi temelinde uygulanan Başka Bir Siyaset Okulu‘nun hedefi, toplumsal meselelere ilgi duyan gençlerin ve genç Romanların siyasal ve sosyal alanda aktif yurttaşlar olmalarını teşvik etmek ve karar verici mekanizmalara katılımlarını arttırmaktır.

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler