Facebook Dijital Gazetecilik Eğitimi’ne Davetlisiniz

Facebook, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü ve Habitat Derneği’nin iş birliğiyle hayata geçirilen; Türkiye’de gazetecileri ve gazetecilik öğrencilerini dijital gazetecilik, sosyal medya platformları ve hikayeleştirme konularında desteklemeyi amaçlayan “Facebook Dijital Gazetecilik Projesi” eğitimleri koronavirüs tedbirleri kapsamında yoluna online olarak devam ediyor.

Başta Gazetecilik Bölümü öğrencileri olmak üzere tüm İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimde, “Haber Yayıncıları ve Facebook, “Facebook Video ile Kitle ve Gelir Geliştirme”, Haberler için Instagram ve Gazeteciler için Güvenli Facebook” başlıklarından oluşan müfredata göre eğitimler verilecektir.

Sen de mesleki gelişimine katkı sağlamak ve dijital dönüşüme ayak uydurmak istiyorsan hemen başvur!

Online eğitim, 30 Eylül 2021, Perşembe saat 20:00’de yapılacaktır. 

Eğitimin detayları:

  • Eğitim 3 saat sürmektedir.
  • Katılım ücretsizdir ve eğitim sonrasında katılım sertifikaları mail adreslerine gönderilecektir.
  • Online eğitim “Zoom” uygulaması üzerinden yapılacaktır.
  • Başvurusu olumlu sonuçlananlara geri dönüş yapılacaktır.

Eğitim müfredatı neleri kapsamaktadır?

  • Haber Yayıncıları ve Facebook
  • Facebook Video ile Kitle ve Gelir Geliştirme
  • Haberler için Instagram
  • Gazeteciler için Güvenli Facebook

Proje Hakkında:

Facebook Dijital Gazetecilik Projesi; Türkiye’de gazeteci ve gazetecilik öğrencilerini dijital gazetecilik, sosyal medya platformları ve hikayeleştirme konularında desteklemeyi amaçlamaktadır. Hayatın her alanına etki eden dijital teknolojiler; yazılı, görsel ve işitsel medyayı da aynı hızda dönüştürmektedir. Bu noktada gazetecilerin de bu dönüşüme ayak uydurması zorunlu hale gelmektedir. Facebook Dijital Gazetecilik Projesi ile gazetecilerin ve gazeteci adaylarının mesleki gelişimlerine katkı sağlanması ve donanımlarının arttırılması konusunda destek olunması hedeflenmektedir. Diğer yandan, bu proje yazılı basının internet yayıncılığına entegrasyonunun sağlanmasına da katkı sağlayacaktır. Proje ortaklarının medya kullanımı, dijital dünya, eğitim ve gazetecilik başlıklarındaki deneyimlerinin ortak bir değer sağladığı eğitimden, bireysel gazetecilik yapan veya yapmayı hedefleyen ya da profesyonel olarak bir kurumdan dahil olacak katılımcılara ulaşmak hedeflenmektedir. Online olarak yapılacak eğitim tüm Türkiye’den katılımcılara açıktır.

Son başvuru tarihi: 29 Eylül 2021 (Saat 17:00)

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Başvurunuz ile ile ilgili geri dönüş ve olumlu değerlendirilmesi durumunda eğitim linki 29 Eylül akşamı mailinize gönderilecektir. Proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve eğitim sürecine dair her türlü sorunuzun cevabı için dijitalgazetecilik@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler