“Mersin İlinde Belediye Kent Konseylerinde Tarım ve Kırsal Kalkınma Bölümleri Kurulsun!” İmza Kampanyası Desteklerinizi Bekliyor

Sağlıklı gıda ve temiz çevre, günümüz toplumunun öncelikli hassasiyetlerinin başında geliyor. Birçok sivil toplum kuruluşu da bu konularda faaliyet gösteriyor ancak karar alma mekanizmasında yer almakta zorlanıyor.

Akdeniz Naturel Yaşam Derneği olarak Kırsal Alanlarda Sivil Toplum Gelişimi Projesinin bir parçası olarak ilk adımı kent konseyleri ile atmayı planladık. Sivil toplum kuruluşlarının kent konseylerine dahil edilmesi sürecinde savunuculuk ve lobicilik çalışmalarımızda elimizi güçlendirmek ve farkındalık oluşturmak adına başlattığımız imza kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz.

İmza Kampanyası Adres: https://naturelder.org/kampanya

İmza Kampanyasının Amacı

Öncelikli olarak Mersin ilinden başlamak üzere tüm belediye kent konseylerinde Tarım ve Kırsal Kalkınma sorunlarını ele alacak çalışma gruplarının (bölümlerinin) oluşturulması ve bu çalışma gruplarına hem kamu hem de sivil toplumun dahil edilerek ortak akıl ve istişare yöntemi ile sorunların çözüme ulaştırılmasını sağlamak bu imza kampanyasının ana amacıdır.

Kırsal Alanlarda Sivil Toplum Gelişimi Projesi Hakkında

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Destek Programı III kapsamında Akdeniz Naturel Yaşam Derneği tarafından yürütülen Kırsal Alanlarda Sivil Toplum Gelişimi Projesi, karar alma süreçlerinde kamu ve sivil toplum iş birliği sağlanarak bu sorunların önüne geçmek amacıyla tarım ve kırsal kalkınma alanında çalışan STK’ların politika ve karar alma süreçlerine daha aktif katılımını sağlamak için uygulanıyor.

Akdeniz Naturel Yaşam Derneği (NATURELDER) Hakkında

NATURELDER, 2013 yılında Mersin’de kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. 2013 yılından bu yana kırsal kalkınma, gençlik, girişimcilik, savunuculuk, çevre, iklim değişikliği, doğal yaşam, kadın ve insan hakları konularında çalışmalar yapan NATURELDER, bu çalışmaları ile Avrupa Birliği ve daha yüksek standartlara ulaşma amacı taşımaktadır.

Projelerimiz ve faaliyetlerimizi takip etmek için Instagram sayfamızı ve internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler