Uluslararası Eşitlik Politikaları Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Derneği bünyesinde “Uluslararası Eşitlik Politikaları Dergisi” yayın hayatına başladı. Bilimsel çalışmaları öne çıkarmak ve destek vermek, bağımsız, tarafsız ve şeffaflık içinde çalışmalarımızı yürütmek bizler için çok değerli ve önemli. KAPI olarak, akademi ve sahayı buluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Derginin baş editörlüğünü Ayşe Kaşıkırık ve Güney Ferhat Batı üstleniyor. Türkiye’nin önde gelen bilim insanları yayın ve danışma kurulunda yer alıyor.

Amaç 

Dergimiz; açık erişimli, bilimsel değerlendirme sürecine dayalı ve yılda iki defa yayınlanan elektronik bir uluslararası akademik dergidir. Eşitlik, kapsayıcılık olmak üzere sosyal bilimlerin tüm alanlarında çalışma yapan bilim insanlarının, araştırmacıların, öğrencilerin bilgi ve birikimlerini, bulgu ve görüşlerini, yöntem ve yaklaşımlarını değerlendirdikleri, görüş ve önerilerini paylaştıkları ortak, bilimsel bir platform oluşturmaktır. Bu sayede; sosyal bilimlerin her alanındaki çalışmalara ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Kapsam 

Uluslararası Eşitlik Politikaları Dergisi yayın hayatına 2021 yılında başlamıştır. Dergimiz, sosyal bilimlerin; siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, hukuk, uluslararası ilişkiler, sosyal politika ve çalışma ilişkileri, uluslararası ticaret, davranış bilimleri, tarih, coğrafya, edebiyat, felsefe, sosyoloji, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları gibi birçok alanda disiplinlerarası ve akademik niteliklere sahip çalışmaları yayımlamaktadır. Dergide kuramsal ve analitik özgün çalışmaların yanı sıra kitap incelemelerine de yer verilmektedir. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce olup, diğer dillerde de yazım kurallarına uygun hazırlanmış olması koşuluyla değerlendirmeye yayın kabul edilmektedir.

Uluslararası Eşitlik Politikaları Dergisi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Uluslararası Eşitlik Politikaları Dergisi’nin ilk sayısına erişmek için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler