Google Alerts ile İlginç yeni içerikleri kaçırmamak için web’i izleyin!

Google Alerts ile İlginç yeni içerikleri kaçırmamak için web'i izleyin!

Google arama sayfasında ilgi alanınıza giren her türlü paylaşım ile birlikte bir bildirim e-postası almanızı sağlayan sistemi kısaca Google Alerts olarak tanımlayabiliriz. Paylaşımdan kastımız aslında oldukça geniş bir konu… Haberler, ürünler, köşe yazıları, sizden ya da markanızdan bahseden her türlü yazı bu kapsama giriyor. Çeşitli bilgi servisleri, web siteleri, blog siteler gibi alanlarda yayınlanan her türlü paylaşım… Medya izleme stratejinize destek olacak, hatta işinizi oldukça kolaylaştıracak olan bir hizmet Google Alerts. Üstelik Google güvencesi ile… Bu da bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

[button href=”https://www.google.com/alerts” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Google Alerts ile Her Şeyden Haberiniz Var![/button]

Google Alerts, size pek çok farklı avantaj sunar. Paylaşımların bildirimini e-posta olarak almanız bir avantajdır ama bunun yanı sıra size belli bir anahtar kelimeyi izleme imkânı tanıması da oldukça önemli bir özelliği. Bu şekilde rakiplerinizi de takip edebilirsiniz ya da sektörün gelişmelerini yakından takip etmeniz mümkün olur. İsterseniz alacağınız e-postalarla ilgili bir sınırlandırmaya gidebilirsiniz. Belli sıklıkla mail almayı tercih edebilir, hizmetin zamanlama özelliğini kullanabilirsiniz. 

Google Alerts’e sahip olmak ise oldukça kolay. Hemen sayfaya giderek, takip etmek istediğiniz konuyu seçin. Burada ilgili anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz. Ayarlarda değişiklik yapmak isterseniz ise seçeneler kısmını kullanabilirsiniz. Burada bildirim alma sıklığı, listelenecek sitelerin türü, dil tercihi ve benzeri seçimleri yapabilirsiniz. Uyarı oluştur dediğinizde ise kurulum tamamlanmış olacaktır. Kısacası sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlem, medya stratejileriniz için oldukça önemli etkilerde bulunabilir. Sizi gündemden haberdar ederek güncel kalmanızı sağlar, rakiplerinizi daha iyi tanımınıza imkân tanır ve sektöre olan hâkimiyetinizde de önemli rol oynar. 

Her şeyden haberim olsun diyorsanız, siz de Google Alerts avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kolayca gerçekleştireceğiniz kurulum, size başarılı medya hamlelerinin de kapısını aralayabilir. Sadece birkaç dakikanızı ayırın, işinize, kariyerinize ve imajınıza değer katın!

[button href=”https://www.google.com/alerts” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Google Alerts ile Her Şeyden Haberiniz Var![/button]

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler