Doodle: Kalabalık Gruplar ile Toplantı veya Buluşma Saati ve Günü Belirleme Aracı

Doodle Nedir? Ne İşe Yarar?

Easy Scheduling yani kolay planlama olarak tanımlanan Doodle sayesinde birçok kişinin katılacağı toplantılar, etkinlikler ve buluşmalar kolaylıkla planlanmaktadır. Doodle uygulaması Google Play ve Apple Store’da mevcut olmakla birlikte akıllı cihazlara yüklenerek organize olamama sorununu gideren önemli uygulamalardan birisi olmaktadır. 

[button href=”https://doodle.com/dashboard” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Toplantıları daha hızlı planlayın![/button]

Doodle Nasıl Çalışıyor?

Doodle kullanmak için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise planladığınız toplantı ya da etkinliğin bilgilerini Doodle girmeniz gerekiyor. Gerekli bilgileri girdikten sonra ise karşınıza çıkan takvim ekranı ise uygulamanın en kullanışlı özelliklerinden birisi oluyor. Bu ekranda etkinlik zamanını belirleyebilmenizin yanında etkinliğe davet edeceğiniz kişilerin kendilerine en uygun zamanı belirleyebilmeleri için seçenek sunma imkanı da tanıyor. Bu sayede planladığınız etkinliğe katılacakların ortak bir paydada buluşması sağlanıyor. Etkinlik için davet ettiğiniz kişilerin tercih ettikleri etkinlik günü ve saati ise grubun görebileceği bir havuzda sıralanıyor. Bu sayede tüm grup birbirinden haberdar olabiliyor ve etkinlik için en uygun zaman belirleniyor. 

Doodle’ın bu özelliğinin kullanılabilmesi için grupta bulunan herkesin Doodle üyesi olma zorunluluğunun bulunmaması ise etkinliklerin istenilen kitle ile düzenlenebilmesine olanak tanıyor. Doodle üzerinden bir etkinliğin planlanabilmesi için sadece yöneticinin Doodle üyesi olması yeterli oluyor. 

Doodle Ücretli mi?

Doodle’daki etkinliklere katılmak için Doodle’a kayıt olmak gerekmediğini daha öncesinde belirtmiştik. Ancak Doodle bir etkinlik oluşturmak istiyorsanız o zaman Google ya da Facebook hesabınız ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Doodle!a kayıt olmak ise tamamen ücretsiz. Eğer çok fazla etkinlik planlamıyorum derseniz Doodle’ın deneme sürümünü kullanabilirsiniz ve deneme sürümü ücretsiz. Ancak yoğun bir iş hayatım var ve bu hayat içerisinde düzenli olarak ve sık sık toplantı düzenliyorum ya da müşterilerimle randevu ayarlıyorum derseniz o zaman Doodle sunduğu planlardan birini kullanmanız gerekiyor. Ancak ücretsiz halinide rahatlıkla kullanabilirsiniz.Biz ekip olarak uzun süredir ücretsiz halini kullanıyoruz.

Doodle Premium olarak sunduğu bu hizmetini 14 gün ücretsiz bir şekilde kullandıktan sonra isse ödemesinin USD, EUR ya da CHF olarak ödemeniz gerekiyor. Doodle sunmuş olduğu bu planlar içerisinde en popüleri 1 kullanıcılı olan ve aylık ödemesi 6.95 Euro olarak fiyatlandırılan pro planı oluyor. Bu planın özelliklerinin içerisinde ise reklamsız olması, limitsiz grup havuzunun ve  randevu kaydının  oluşturulabilmesi ve Webex, Microsoft Team ya da zoom gibi programlarla ortak çalışabilmesi yerallıyor.

5 kullanıcıya kadar izin veren bir diğer planı ise Team olan Doodle’ın bu planının aylık ödemesi 8,95 Euro oluyor. özelliklerinin içerisinde ise Pro paketine ek olarak yönetici konsolu, etkinlik raporu, planlama, izinler ve roller bulunuyor.

Son olarak Doodle’ın sunmuş olduğu planlar içerisinde Enterprise planı da yer alıyor. En geniş kapsamlı olan bu plan geniş gruplar tarafından kullanılabiliniyor. 

[button href=”https://doodle.com/dashboard” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Toplantıları daha hızlı planlayın![/button]

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler