Genç Kadınlara Yerel Siyasette Rehberlik Edecek Mentörler Arıyoruz!

Ulusal Demokratik Enstitü (NDI Türkiye) ve Gençlik Örgütleri Forumu (Go-For) ortaklığında yürütülmekte olan “Biz de Varız Programı” kapsamında gerçekleşecek mentorluk programı halihazırda yerel siyasette belediye meclis üyesi olarak yer alan kadın siyasetçileri daha etkili liderler olabilmeleri için desteklemeyi ve aynı zamanda deneyimlerini genç kuşaklara aktarabilmeleri için fırsatlar oluşturmayı hedeflemektedir.

Siz de deneyimlerinizi 22-30 yaş arası yerel siyasette bir şeyleri değiştirmek isteyen kadınlara aktarırken bir yandan da çeşitli eğitimler alarak kendinizi geliştirmek ve etkinizi arttırmak istiyorsanız bu program tam size göre!

Mentörlerden ne bekliyoruz?

Mentörlerin Ocak ve Haziran ayları arasında organize edilecek dört kapasite geliştirme eğitimine, gerçekleştirilecek iki süpervizyon toplantısına katılmaları, mentörlük yapacakları genç kadınlarla da 5 ay içerisinde 6 kez buluşmaları beklenmektedir. Eğitim ve buluşmalar çevrimiçi gerçekleşecektir.

Kimler Başvurabilir:

Mentorluk programı 25-40 yaşları arasında kadın belediye meclis üyeleri için geliştirilmiştir. Her ilden başvuru yapmak mümkünken, başvuranlar arasından Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa ve Trabzon illerinden yapılan başvurular önceliklendirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 19 Aralık 2021

Başvurmak için tıklayınız. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler