Ayşen Özyeğin, AÇEV Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a Devretti

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) kurucusu Ayşen Özyeğin, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti. Ayşecan Özyeğin Oktay, 4 yıllık Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından Kasım 2021 itibarıyla AÇEV’de Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışan AÇEV’in 28. yaşını doldurduğunu vurgulayan Ayşen Özyeğin, “İlk günden bu yana AÇEV’de hep ‘Bilimi toplumla buluşturma’ ilkesini savundum. Kuruluşundan bu yana topluma hizmet yolunda en anlamlı girişimim olan AÇEV misyonunun, bundan sonra kızım Ayşecan Özyeğin Oktay’ın önderliğinde sürdürüleceğine ve çok daha ileri başarılara taşınacağına eminim” dedi.

Kuruluşundan bu yana AÇEV’in çalışmalarının içinde olduğunu belirten Ayşecan Özyeğin Oktay “Neredeyse AÇEV’le birlikte büyüdüm diyebilirim. Bu süreçte sahada katılımcılarımızdan ve tüm paydaşlarımızdan öğrendiklerimin, hem sosyal sorumluluk anlayışımda hem de kendi ebeveynlik deneyimimde büyük faydasını gördüm. Aile ve çocuklara yönelik projelerini çok değerli bulduğum AÇEV’in Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmekten büyük gurur duyuyorum ve birlikte yaratacağımız yenilikler için heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.

Ayşen Özyeğin’in AÇEV’de eğitimle geçen 28 yılı

Kuruluşundan bugüne geçen 28 yıllık dönemde uyguladığı yüz yüze eğitim programlarıyla 1 milyondan fazla kişiye ulaşan ve 13 bin 500 gönüllü eğitimci yetiştiren AÇEV, Ayşen Özyeğin’in yönetim kurulu başkanlığında başta Millî Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikala Bakanlığı olmak üzere farklı kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği sağlayıp Türkiye’de sektörler arası iş birliği örnekleri oluşturdu. AÇEV program ve projeleri Türkiye sınırlarını aşarak, yeni iş birlikleri ile Avrupa, Orta Doğu, Güney Amerika ve Doğu Asya’da 14 ülkeye taşındı.

İhtiyaç sahibi kitleleri önceliklendiren ve hedefe odaklı hizmet götürülmesi için yeni çalışmalara önderlik eden Özyeğin, anadili Türkçe olmayan çocuklara yönelik geliştirilen yaz anaokulları programları, kırsal alanda yaygınlaşan eğitim programları, deprem ve afet sonrası destek hizmetleri gibi çalışmaların birçoğunu kişisel girişimleri sonucu hayata geçirdi.

AÇEV’in daha geniş kitlelere ulaşması ve bunun için çağımızın sunduğu teknoloji imkanlarının eğitim amacıyla kullanılması gerektiğine inanan Ayşen Özyeğin, Benimle Oynar mısın?, Bizim Sınıf gibi milyonlara ulaşan televizyon programları ve İlk 6 Yıl gibi mobil uygulamalar ile AÇEV’in birçok yeniliğe imza atmasına liderlik etti.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler