Sağlık Hakkı Derneği Gönüllülerini Arıyor

2020 yılında başlayan Sağlık Hakkı İnisiyatifi yolculuğu 28 Eylül 2021 tarihi itibariyle Sağlık Hakkı Derneği olarak devam etmektedir. Yaklaşık bir senelik örgütlenme sürecinde 30’dan fazla kuruluşla iş birliği gerçekleştirildi ve 3 proje için destek alınarak hayata geçirildi. Sağlık Hakkı Halkın Sağlığı ve Genç Kadınlar İçin Üreme Sağlığı Kitapçığı projeleri yürütüldü.

AB Sivil Düşün Programı desteğiyle yürütülen, Sağlık Hakkı Halkın Sağlığı Projesi kapsamında oluşturulan müfredatlar ve eğitim içerikleri ile hasta hakları ve sağlık çalışanı hakları eğitim kitlerini hazırlandı. 100’den fazla blog yazısı, 1000’den fazla sosyal medya görseli yayınlanarak kamuoyunda sağlık hakları ve sağlık okuryazarlığı konularında farkındalık oluşturuldu.

Genç Mültecileri Destekleme Programı desteğiyle yürütülen, Genç Kadınlar İçin Üreme Sağlığı Kitapçığı Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak yayınlanarak binlerce genç kadına ulaşması sağlandı.

Şu anda devam etmekte olan Sağlık Hakkının Geliştirilmesi Projesi kapsamında sağlık hakkı alanındaki Türkçe materyallerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Aktivist, hekim, hemşire, hukukçu, psikolog, sağlık yöneticisi meslek profesyoneli ve öğrenciden oluşan 25 gönüllü ve yüzlerce destekçi ile çalışılmaktadır. Bu kapsamda örgütlü bir yapı ile hareket edilmesi daha büyük hedeflerin konulmasının ve gerçekleştirilmesinin önünü açmaktadır.

Sivil ve gönüllü çalışma motivasyonu ile ilerlemeyi amaçlayan Sağlık Hakkı Derneği, sağlık haklarının savunulmasıyla yakından ilgilenen, toplumsal farkındalığı önemseyen, aktivizm ruhunu içinde taşıyan kişilerle buluşmak istemektedir.

Sağlık Hakkı Derneği, bütün proje, içerik, kampanya ve çalışmalarını gönüllü desteği ile üretir. Sivil toplum, sosyal sorumluluk, savunuculuk ve sağlık disiplinlerinin etkileşimli çalıştığı; kendini bu alanda ifade etmek isteyen gönüllülerle birlikte değer üretmek istemektedir.

Bu yolda Sağlık Hakkı Derneği ile beraber yürümek isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz! Sağlık hizmetleri alanından gönüllülerin yanı sıra hukuk, mütercim-tercüman, dijital pazarlama, iletişim vb. gibi alanlarla ilgilenen gönüllülere de ihtiyaç duyuyoruz.

2. Dönem – Gönüllülük Başvuruları İçin Son Tarih: 28 Kasım 2021 Pazar – 23:59

Başvuru sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler