Küresel iklim krizi konusunda farkındalık yaratarak çözümler üretmeyi amaçlayan ClimateXTurkey 25 Kasım’da başlıyor!

ClimateXTurkey

ClimateXTurkey, Türkiye Girişimcilik Vakfı olarak Amerikan Büyükelçiliği ve 212 Ventures’ın destekleriyle, Leaders For Climate Action, Impact Hub, Hello Tomorrow Türkiye ve imece ortaklığında hayata geçirdiğimiz, küresel iklim krizi konusunda farkındalık yaratarak çözümler üretmeyi amaçladığımız bir etki programıdır.

ClimateXTurkey olarak küresel iklim krizi ve yeşil enerji alanlarında farkındalık yaratmanın yanı sıra gençlere girişimci bakış açısı kazandırarak karbon emisyonunun dengelenmesi, gıda atığı, plastik tüketimi, geri dönüşüm, sürdürülebilir tekstil, su kaynaklarının maksimize edilmesi konularında etkin ve sürdürülebilir çözümler üretmelerini desteklemeyi hedefliyoruz.

Farkındalık Konuşmaları: Herkesin erişimine açık olan bu konuşma serisinde her ay küresel iklim krizi ve yeşil enerji alanlarında çalışan farklı kurum ve uzmanlarla beraber bilgi alanımızı genişletiyor ve farkındalığımızı artırıyoruz. 

Farkındalık Atölyeleri: Atölye formatındaki bu buluşmalarda 15 – 29 yaş aralığındaki katılımcılar sürdürülebilirlik, yeşil enerji, iklim, geri dönüşüm alanlarında faaliyet gösteren yerel ve global girişimlerle bir araya geliyor. Bu atölyelerde katılımcılar girişimlerin odak alanlarını, süreçlerini ve ihtiyaçlarını dinleyerek onlarla birlikte çözüm üretiyor ve yaratılan etkinin bir parçası olma şansına sahip olabiliyorlar. 

Çözümün Parçası Ol: Girişimcilik Programı: Geleceğin sahibi gençleri, sürdürülebilir bir dünya için çözümün parçası olmaya davet ediyoruz! Programı ile küresel iklim krizine farklı çözümler üretmeyi, yeşil teknoloji üretimini ve kullanımını desteklemeyi amaçlıyoruz. Programa 18 – 24 yaş arasındaki üniversite öğrencileri ya da yeni mezunlar, 3 veya 4’er kişilik takımlar halinde katılım gösterip Girişimcilik Bootcamp’ine katılmaya hak kazanan 15 takım arasında yerini alıyor; Bootcamp kapsamında, iş geliştirme, strateji, pazarlama, finans, yatırımcı sunumu konularında 3 gün süren çevrimiçi eğitimlerle genç girişimci adayları farklı yetkinlikler kazanıyor.

ClimateXTurkey Summit: 15 takım arasından seçilen birinci takıma 30.000 TL, ikinci takıma 15.000 TL, üçüncü takıma ise 5.000 TL para ödülünün yanı sıra 6 ay boyunca Impact Hub’da çalışma alanı üyeliği ve GBox destek paketi sunuyoruz.

Topluluğumuzun bir parçası olmak; Farkındalık Atölyeleri’ne ve Çözümün Parçası Ol: Girişimcilik Programı’na katılmak için https://climatexturkey.com/ sayfasını ziyaret ederek “Başvur” linki üzerinden ilgili başvuru formlarını doldurabilirsin. Programla ilgili tüm sorularını [email protected] adresine iletebilirsin.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler