Hareket Okulda BoMoVu Öğretmen Atölyeleri İstanbul, Bursa, Ankara, Dersim, Hatay için Başvurular Başlıyor

Okullarda hareketi desteklemek, çocuklar için keyifli, kapsayıcı ve güvenli alanlar açmak üzere öğretmenlere çağrımız var. 

Hareket Okulda projesinin BoMoVu ayağında planlanan öğretmen atölyeleri, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında, haftasonları, iki gün olarak uygulanacaktır. Atölyeler, Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu’nda yer alan aktivitelerin katılımcılarla birlikte uygulanması/ çeşitlenmesi/ geliştirilmesi üzerine kurgulanacaktır. Halihazırda devam etmekte olan üç webinarın teorik çerçevesinden de beslenerek ilerleyecek olan bu atölyeler, aşağıdaki takvimde belirtilen şehirlerde gerçekleşecektir.

Atölyeler için katılım formuna buradan ulaşabilirsiniz.

23-24 Ekim 2021 İstanbul
son başvuru tarihi: 20 Ekim 2021
6-7 Kasım 2021: Bursa
son başvuru tarihi: 1 Kasım 2021
20-21 Kasım 2021: İstanbul
son başvuru tarihi: 15 Kasım 2021
27-28 Kasım 2021: Ankara
son başvuru tarihi: 22 Kasım 2021
4-5 Aralık 2021: Dersim
son başvuru tarihi: 29 Kasım 2021
11- 12 Aralık 2021: Hatay
son başvuru tarihi: 6 Aralık 2021

* Katılımcıların önerilen bu haftasonu atölyelerinden seçtikleri birine katılmaları yeterlidir. Her atölye için kontenjan 25 kişidir.

Tüm öğretmenler Hareket Okulda BoMoVu Öğretmen Atölyeleri’ne davetlidir.

Hareket Okulda, öğrencilerin okuldaki hareketini artırmayı ve hareket edebilecekleri kapsayıcı ve güvenli alanları genişletmeyi hedefleyen bir projedir. Bununla beraber öğretmenlerin derslerinde kullandıkları araçları, spor ve beden hareketi ekseninde çeşitlendirmeyi de amaçlar. Proje NIKE’ın desteği ile 2019 yılından bu yana devam ediyor. Bu süreçte ERG ile beraber öğretmenlerin derslerinde kullanabilecekleri hareketli etkinlikler içeren Aktif Okul Kılavuzu’nu ortaya çıkardık. Projenin yeni döneminin BoMoVu ayağı Ekim ayındaki webinarlarla başladı ve Kasım ayında, Türkiye’nin çeşitli illerindeki öğretmenlerle, bu kılavuzun uygulamasının yapılacağı atölyelerle devam ediyor. Projenin sürecini BoMoVu’nun web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler