Kitle Fonlaması ile Bir Yatırım Turunda 1 Milyon Sınırı İlk Kez Aşıldı

Ülkemizde paya dayalı kitle fonlaması sistemini hayata geçiren ilk platform olan fonbulucu.com bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin ikinci paya dayalı kitle fonlaması kampanyası olarak mayıs ayında fonbulucu.com’da yatırımcılarla buluşan SENSIBALL VR, yatırım turunda hedeflenen ve ek olarak bildirilen tüm fonu toplamayı başardı. VR The Champions sloganı ile yola çıkan, dünyanın ilk ve tek sanal futbol okulu olan SENSIBALL VR, yatırım turu sonunda %141 fonlanarak 384 yatırımcıdan 1.128.050 TL yatırım alarak kitle fonlamasında 1 milyon TL sınırı aşan ilk girişim oldu.

Girişimlerini kurmak veya büyütmek için finansman arayan girişimcilerin, banka kredilerine, yüksek finansman maliyetlerine ya da borçlanmalarına gerek kalmadan girişimleri için kaynak bulabilecekleri bir platform olan fonbulucu.com’da yeni bir başarı hikayesi yazıldı.

Dünyanın ilk ve tek sanal futbol okulu SENSIBALL VR, fonbulucu.com’da mayıs ayında VR The Champions sloganı ile çıktığı yatırım turunda hedeflenen ve ek olarak bildirilen tüm fonlamayı başardı. 2 ay gibi kısa bir sürede 384 yatırımcıdan %141 oranında ön talep toplayan girişim,  Türkiye’nin milyon TL’yi aşan ilk paya dayalı kitle fonlaması kampanyası oldu. Tur boyunca arz edilen %9,6 şirket payına karşılık 960.000 TL talep bildiren ve ödeme yapan yatırımcıların toplam talep tutarı 1.128.050 TL olarak gerçekleşti. Bildirilen talebin %47’si 8 farklı nitelikli/kurumsal yatırımcıdan gelirken ortalama yatırım tutarı 3.000 TL olarak açıklandı.

Yakın geleceğin Turcorn’u

SENSIBALL VR; alt yapı futbolcularının temel teknik becerilerinin test edilip değerlendirilerek teknik antrenman yönlendirmelerinin yapılması, temel antrenmanlara ek olarak teknik ve taktik gelişimi hızlandırmak hedefiyle geliştirildi. 2018’de TUBİTAK 1512 Bireysel Girişimcilik projesiyle ilk adımlarını atan girişim, 2019’da testlerini başarıyla tamamlandı.

Yakın geleceğin Turcorn’u olmaya aday gösterilen SENSIBALL VR, kişisel kullanıcılara ve kulüpler seviyesindeki profesyonellere zamana, mekâna, hava durumuna ve bulaşıcı hastalık gibi zorlayıcı koşullara bağlı olmadan sanal antrenman platformu üzerinden, özel bir fizik simülasyon yazılımı ile çalışma imkânı sunuyor.  SENSIBALL VR, kullanıcıların gelişim sürecini analiz edip raporlayabilen, topun değme hissiyatını kullanıcısına eş zamanlı olarak verebilen, teknik gelişimi alışılmış yöntemlere kıyasla hızlandıran sanal bir antrenman platformu olarak, önümüzdeki yıllarda futbol dışındaki farklı spor dallarında da hizmet verecek.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler