İGAM gönüllüleri, mülteci öğrencilere takviye eğitim veriyor

İGAM gönüllüleri, mülteci öğrencilere takviye eğitim veriyor

İGAM (İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi) gönülleri, ‘ Mesafe Tanımayan Eğitim’ aktivitesi kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören mülteci öğrencilere takviye eğitimler veriyor. 

Mesafe Tanımayan Eğitim Aktivitesi, Covid-19 Pandemisi’nin başlaması nedeniyle okulların kapanmasından itibaren mülteci öğrencilerin derslerinde daha hızlı ilerleyebilmeleri amacıyla düzenlendi.  

Gönüllü sayısı 62’ye ulaştı

2020 Nisan ayından itibaren, EBA TV eğitimlerinde zorlanan öğrenciler için önce bir gönüllü ekip oluşturuldu.  Lisans, yüksek lisans ve master öğrencilerinden oluşan ve sayıları 62’ye ulaşan gönüllü ekip, her geçen gün artıyor. 

Mülteci öğrenci sayısı 58

Online olarak olarak verilen Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı ve İngilizce derslerine katılan mülteci öğrenci sayısı ise 58’e ulaşmış durumda.

Hassas gruplara yaklaşım eğitimi

İGAM psikososyal destek ekibi, yeni gönüllülere derslere başlamadan önce ,’Hassas Gruplara Yaklaşım’ konulu bir sunum yapıyorlar ve öğrencilere nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyorlar. Bunun ardından yeni gönüllüler, daha eski gönüllülerin derslerine konuk olarak, ‘kapsayıcı’ bir eğitim görüyorlar. 

4 kişilik koordinasyon ekibinin yürüttüğü bu çalışmalardan sonra, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören mülteci öğrencilere eğitimler başlatılıyor. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler