Samsung ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Generation17 inisiyatifini hayata geçirdi!

Samsung ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Generation17 inisiyatifini hayata geçirdi!

Samsung ve Birleşmiş Milletler Kalkınma programı herkes için daha iyi bir gelecek kurmak amacıyla Küresel Hedeflerdeki ilerlemeyi hızlandıracak önemli bir iş birliğine daha imza attı. İş birliği kapsamında dört genç liderden oluşan ilk grup, Galaxy teknolojisini ve Birleşmiş Milletler ekosistemini kullanarak daha iyi bir geleceğin savunuculuğunu yapmak üzere ortak bir misyonda birleşecek.

Teknolojinin lider markalarından Samsung, Birleşmiş Milletler’in 75. kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte, 2030 yılına kadar herkes için daha iyi bir gelecek kurmak amacıyla bir yol haritası sunan ve birbiriyle bağlantılı 17 hedeften oluşan Küresel Hedeflerin başarılmasında eylemlilik alanına ilham olmayı amaçlayan Generation17 inisiyatifini hayata geçirdi.

Generation17, on yıldan daha kısa bir süre içinde 17 Küresel Hedefin başarılmasına yönelik olarak genç nesilleri birlikte harekete geçirmek amacıyla, Samsung Galaxy akıllı telefon teknolojisinin gücünü UNDP’nin platformuyla birleştiriyor. Girişim, Küresel Hedefleri desteklemek amacıyla, hâlihazırda önemli başarılara imza atmış olan genç liderlerin hikâyelerini ön plana çıkararak, onların etkili çalışmalarını paylaşmayı hedefliyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su Dr. TM Roh, şöyle konuştu: “Herkes için daha iyi bir gelecek amacıyla sorumluk almak isteyenler arasında daha iyi bir bağlantı kurmaktan, onların mensup olduğu kuşağın bu hedefler için cesaretle harekete geçmelerine zemin hazırlamaktan ve en yeni Galaxy teknolojisi ve ortak vizyonumuzla seslerini yüksek ve net bir biçimde duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Küresel Hedefler gibi büyük bir amaç söz konusuyken anlamlı bir değişimin tetiklenebilmesi için iş birliğine dayalı, toparlayıcı bir çabanın zorunlu olduğuna yürekten inanıyoruz.”

UNDP Başkanı Achim Steiner ise şunları söyledi: “Gençler, yenilikçilik, girişimcilik ve savunuculuk faaliyetleriyle Küresel Hedefleri ileriye taşıyorlar. Bizler de küresel gündemimizin gelecekte başarıya ulaşmasını sağlamak için onları şimdiden sürece dâhil etmeliyiz. Kesin ve sistemsel değişimi savunmak için inanılmaz bir çaba gösteriyorlar ve Küresel Hedefler için üstlendikleri bu öncü rolde, desteklenmeleri gerekiyor. Bu girişim BM sistemindeki diğer girişimlerini tamamlayıcı niteliğiyle ve ‘BM Gençlik Stratejisi: Gençlik2030’ aracılığıyla, gençlerle birlikte yürüyen ve onlar için çalışan bir BM’nin temellerini daha da güçlendiriyor. ”

 

Toplulukları harekete geçiren dört öncü isim yer alıyor

2020 yılının Generation17 grubu, hayatımızda yer etmiş en acil sorunlardan bazılarının üstesinden gelmek amacıyla Mali, Arjantin, Bangladeş ve Zimbabwe’de birçok topluluğu harekete geçirebilmiş dört öncü isimden oluşuyor:

  • Máximo Mazzocco (Arjantin): Eğitim, gönüllülük, savunuculuk ve çevre sertifikasyonu yoluyla sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Eco House’un 30 yaşındaki genç kurucusu.
  • Sadya Touré (Mali): Toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadele etmek amacıyla kadınları eğitim yoluyla güçlendiren bir kuruluş olan Mali Musso’nun kurucusu, 23 yaşında bir yazar.
  • Shomy Chowdhury (Bangladeş): 23 ülkede çalışan küresel kuruluşu Awareness 360 aracılığıyla, herkes için temiz su ve sıhhi hizmetlere erişim sağlamayı amaçlayan 26 yaşındaki Su, Sıhhi Hizmetler ve Hijyen (WASH) aktivisti.
  • Tafara Makaza (Zimbabwe): Ulaştırma, enerji, tarım ve eğitim çözümleri oluşturmak için çeşitli girişimler başlatmış olan, Williamstown, MA’daki Williams College’da astrofizik öğrencisi, 24 yaşında bir genç.

Samsung, Generation17 ile Y ve Z kuşaklarının taleplerine yanıt veriyor

Y ve Z kuşakları, teknoloji meraklısı dünya vatandaşları olarak, iklim değişikliğiyle mücadelede ve ırksal adaletin sağlanmasında öncülük ediyor. Bu kuşaklar karar vericileri ve şirketleri, ortak geleceğimiz için daha sürdürülebilir bir yolda ilerlemeye yönelik olarak etkiliyor. Ayrıca sarsılmaz iyimserlikleriyle, sınırların daha önce görülmemiş derecede silikleştiği dünyamızda değişimin ateşlenmesinde de muazzam bir etkiye sahipler. Generation17, onların bu eylem çağrısına Samsung’un verdiği bir yanıt olma özelliği taşıyor.

UNDP ve Samsung, genç liderlerin her birinin sesini daha çok duyurmasına, kuruluşlarını ya da ticari faaliyetlerini güçlendirmelerine destek olmak üzere, onlara mentorluk ve ağ oluşturma olanaklarının yanı sıra Galaxy cihazları da sağlıyor. Genç liderler ayrıca, Galaxy serisinin en son akıllı telefonlarına önceden yüklenmiş olarak sunulan Samsung Global Goals uygulamasını, akıllı telefon kullanıcılarına kendi günlük yaşamlarında 17 Küresel Hedef çerçevesinde nasıl bir değişim yaratabileceklerini göstermek amacıyla kullanacak. Eğitici içeriğiyle Hedeflerle ilgili farkındalığı arttırmayı amaçlayan uygulama UNDP için şimdiye kadar miktarı 1 milyon dolara ulaşan bağışların toplanmasına aracılık etti.

“Samsung Küresel Hedefler” uygulamasını indirmek için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.sree

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler