Bir Arada Yaşam: “Beraber Mümkün” Projemizin Kapanış Etkinliğine Davetlisiniz! 25 Eylül 2020, 14.00 – 17.00 – Zoom

Bir Arada Yaşam: “Beraber Mümkün” Projemizin Kapanış Etkinliğine Davetlisiniz! 25 Eylül 2020, 14.00 - 17.00 - Zoom

YADA Vakfı olarak sivil toplumun etki kapasitesini artırmak üzere çalışmalar yürütüyor, bu doğrultuda sivil toplumun farklı aktörleri arasındaki diyaloğun güçlenmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerde hem çalışma alanları hem de arka planları ve motivasyonları açısından oldukça farklı birçok kurumu bir araya getiriyor, farklılıklar arası müzakerenin ve hatta iş birliklerinin peşine düşüyoruz. Bu bağlamda kimlik ve kültür gruplarıyla doğrudan çalışan, bu grupları temsil eden ya da bu grupları temsil eden kişilerle çalışan sivil toplum kuruluşları arasındaki diyalog ve iş birliklerinin artırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu motivasyonla geçtiğimiz sene Nisan ayında, AB Başkanlığı tarafından uygulanan Sivil Toplum Diyaloğu V Programı kapsamında yürüttüğümüz “Türkiye ve AB’de Sivil Toplum Kuruluşlarının Çokkültürlülük Yaklaşımının Güçlendirilmesi” projesi kapsamında Bir Arada Yaşam: “Beraber Mümkün” diyerek yola çıktık, farklı kimlik ve kültür gruplarının bir arada yaşam tecrübelerine odaklandığımız bir etkinlik serisi gerçekleştirdik. Etkinliğimizin çerçevesini ve temel motivasyonlarını açıklayan “Manifesto” metnimizi linkte bulabilirsiniz.

Şimdi ise, projemizin son dönemecinde, proje sürecinde öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak, sahada derinlikli çalışan kurumların tecrübelerine başvurmak ve son olarak bu verilerden yola çıkarak birlikte ne yaparızı konuşmak için sizleri online ortamda gerçekleştireceğimiz kapanış etkinliğimize davet ediyoruz.

Katılmak istemeniz durumunda başvuru formunu doldurmanızı ya da [email protected] adresine katılım durumunuzu iletmenizi rica ediyoruz.

Yer: Zoom Linki başvurunuz sonrasında size iletilecektir.

Tarih: 25 Eylül 2020

Saat: 14.00 – 17.00

Etkinlik Programı:

14.00 – 14.30 : Tanışma ve Projenin geldiği noktayla ilgili paylaşım

14.30 – 15.45 : Alanda uzman kuruluşlardan paylaşımlar: Birlikte yaşamın önündeki engeller neler? Sivil toplum bu engelleri nasıl aşar?

15.45 -16.00 : Ara

16.00 -16.45 : Oda tartışmaları – Birlikte yaşamanın önündeki engelleri birlikte nasıl aşarız?

16.45 – 17.00 : Son paylaşımlar ve kapanış

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler