COVID-19’a Genç Çözümler Projesi Liseli Girişimcilerini Arıyor!

İstanbul Kalkınma Ajansı COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı Kapsamında desteklenen, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülecek olan COVID-19’a Genç Çözümler Projesi sorunlara çözüm peşinde olan genç girişimcilerini arıyor!

İstanbul’da ikamet eden, 14-19 yaş aralığında bir liseli genç isen; COVID-19’un çocuklar, gençler, yaşlılar ve engelliler üzerinde yarattığı problemlere yaratıcı ve dijital çözümlerin varsa ekibinle ya da bireysel olarak başvur, birlikte başaralım!

İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve Corbiz Kurumsal İş Çözümleri ortaklığı ile yürütülecek olan COVID-19’a Genç Çözümler Projesi kapsamında 14 – 19 yaş arası İstanbul’da yaşayan  girişimci gençler; Covid- 19  salgınının yarattığı sosyal, psikolojik, ekonomik sorunları çözüm üreterek, yenilikçi girişim fikirleri ve dijital ürünler ortaya koyarak salgının etkilerinin en alt düzeye indirilmesine katkı sunacak. Ağustos ayı boyunca sürecek olan 24 saatlik online eğitim, mentorluk ve atölye çalışmalarının sonucu 2 kişilik takımlar halinde çalışan girişimciler dört ana başlık altında (çocuklar, gençler, yaşlılar ve engelliler) gözlemledikleri sorunlara yönelik çözüm geliştirme fırsatını bulabilecekler.

Eğitim İçeriği                   

  1. Aşama – Girişimcilik ve İş Fikri Geliştirme Eğitimi
  2. Aşama – WEB Sitesi ve Mobil Uygulama Geliştirme
  3. Aşama – Strateji Geliştirme
    ana başlıklarında olmak üzere katılımcılar, toplam 16 eğitim alınacaktır.

Eğitim süreçlerini tamamlayan katılımcılarla birlikte 3 E-Challenge uygulaması ve Final Hackathon’u  yapılacaktır.

Son başvuru tarihi: 20 Temmuz 2020

Başvurmak için tıklayınız.

Her türlü sorunuz için i[email protected] mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Genç Başarı Eğitim Vakfı; 1999 yılında kurulan ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Genç Başarı Eğitim Vakfı, girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi için çalışmalarına yön vermekte ve iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır.

Vakıf, ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına yönelik, yaparak öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır.

İş Dünyası,  Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen ve uygulanan programlar içerisinde yer almakta, yapılandırılmış çalışmalar doğrultusunda öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere mentorluk yapmaktadır.

Gençler ve çocuklar, yaş gruplarına göre geliştirilen eğitici ve deneyim odaklı bu programlara dahil olarak iş dünyasına hazırlık için gerekli bilgi ve donanıma erken yaşlarda sahip olma fırsatı yakalamaktadır.

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nı sosyal medyada takip etmek için tıklayın: Instagram | Facebook | Twitter

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

2 comments
  1. Keşke sadece İstanbul’da yaşayanlar için olmasaydı. Katılmayı çok isteyip İstanbul’ da yaşamayanlar da var. Bu sebepten dolayı katılamıyorum 😣

  2. Hersey uzaktan olabilirken neden uzaktan olup tüm Türkiye den katılım olmuyor bu durum çok üzücü…😌

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler