Türkiye’de Sosyal Girişimciliğin Hukuki Statüsü raporu tanıtılıyor!

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi çerçevesinde hazırlanan Türkiye’de Sosyal Girişimciliğin Hukuki Statüsü: İhtiyaçlar ve Öneriler raporu kamuoyuyla buluşuyor. 

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi çerçevesinde hazırlanan Türkiye’de Sosyal Girişimciliğin Hukuki Statüsü: İhtiyaçlar ve Öneriler raporu kamuoyuyla buluşuyor. 

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi sosyal girişimcilere ihtiyaç duydukları bilgi, bağlantı ve görünürlüğü sağlamayı; sosyal girişimciliği toplumsal ve çevresel sorunlara alternatif bir çözüm olarak yaygınlaştırmayı ve sosyal girişimciliğin bilinirliğini artırmayı hedefliyor.

Projenin hedeflerinden biri de Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosisteminin gelişiminin önünde mevzuattan kaynaklanan engeller bulunup bulunmadığını belirlemek ve eğer böyle engeller bulunuyorsa bunların aşılması için mevzuatta ne gibi değişiklikler/ iyileştirmeler yapılabileceğini tespit etmek idi. Türkiye’de Sosyal Girişimciliğin Hukuki Statüsü: İhtiyaç ve Öneriler raporu, bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmaların bir çıktısı olarak hazırlandı.

2 Temmuz Perşembe Günü Saat 16.00’da gerçekleştirilecek Türkiye’de Sosyal Girişimciliğin Hukuki Statüsü raporu lansmanı ile yapılan bu araştırmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşılacak. Araştırmayı gerçekleştiren Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek lansmana katılarak siz de Türkiye sosyal girişimcilik ekosistemine dahil olabilir, araştırma bulgularından haberdar olabilirsiniz.

2 Temmuz Perşembe Günü Saat 16.00’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe kayıt olmak için tıklayın. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler