Öğretmen Ağı Değişim Elçileri Yaz Buluşması Bu Yıl Dijitalde!

Öğretmen Ağı Değişim Elçileri Yaz Buluşması Bu Yıl Dijitalde!

Öğretmen Ağı’nın her yaz düzenlediği ve yüzlerce öğretmen ile eğitimcinin bir araya geldiği “Değişim Elçileri Yaz Buluşması”, 1-2 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek. “Burası Tamamen Bizim” temasıyla bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan buluşmada, ‘Değişim Elçisi’ öğretmenler, buluşmaya partner olan sivil toplum kuruluşları ve Öğretmen Ağı’nı destekleyen 6 Vakıf ile bir araya gelecek. 2 gün sürecek Buluşma’nın ilk gününde, “Eğitimin Yarınını Şekillendirmek” ana başlığı ile Öğretmen Ağı Youtube kanalından canlı yayın düzenlenecek. 1 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00 ile 20.00 arasında düzenlenecek ve iki oturumdan oluşan canlı yayında, yaratıcı düşünme ve eleştirel düşünmenin öngörülemeyen zamanlarda eğitimcilere nasıl katkı sunduğu tartışılacak.

Öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlenmelerini amaçlayan Öğretmen Ağı, yıl içerisinde gerçekleştirdiği en kapsamlı buluşma olan Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nın dördüncüsünü çevrimiçi olarak gerçekleştirecek. Değişim Elçisi öğretmenler ile akademi ve sivil toplumdan paydaşların yılda bir kez yaz aylarında bir araya geldiği; bir takvim yılı içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları kutladıkları, değerlendirdikleri ve bir sonraki yılı planladıkları buluşma, 1 ve 2 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılıyor. Buluşma’ya, Ağ’ın yürütücülüğünü üstlenen Eğitim Reformu Girişimi (ERG)’nin yanı sıra; Ağ’ın ana destekçileri olan ve Türkiye’de, eğitim alanında faaliyet gösteren öncü 6 Vakıf; Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Aydın Doğan Vakfı, Enka Vakfı, Mehmet Zorlu Vakfı, Sabancı Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı da katılıyor.

2 gün sürecek buluşmanın ilk günü, 1 Temmuz akşamı saat 18:00 ila 20.00 arasında gerçekleştirilecek olan “Eğitimin Yarınını Şekillendirmek” başlıklı canlı yayın iki oturumdan oluşacak. “Yaratıcı Düşünme Yarını Nasıl Şekillendirecek?” başlıklı ilk oturumda Öğretmen Ağı Ağ Etkileşim Sorumlusu Zeynep Hancı’nın moderatörlüğünde, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerinden Türkay Tol, Selcen Tuğba Aytaş ve Öğretmen Ağı Yaratıcı Problem Çözme Programı danışmanı Derya Tombuloğlu konuşmacı olacak. “Eleştirel Düşünme Yarını Nasıl Şekillendirecek?” başlıklı ikinci oturumda ise Öğretmen Ağı Ağ Etkileşim Sorumlusu Günalp Turan’ın moderatörlüğünde, yine Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerinden Ezgi Temiz Çeliker ve Ahmet Canbaz ile İELEV Özel 125. Yıl İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Burcu Aybat konuşmacı. Her iki oturum da eğitimle ilgilenen herkese açık olarak, Öğretmen Ağı Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Canlı yayına, öğretmeninden velisine, öğrencisinden okul idarecisine eğitimin yarınını şekillendirmek isteyen herkesin katılımına açık. İzleyiciler, canlı yayın esnasında sorulan soruları yanıtlayarak eğitimin geleceğine dair bu tartışmanın bir parçası olacak. Oturumunun yayınlanacağı Öğretmen Ağı Youtube kanalı, aynı zamanda pandemi sürecinde önemi daha da artan evde uygulanabilecek yaratıcı çözümlerin ve oyunların, Değişim Elçisi öğretmenlerin Öğretmen Ağı deneyimlerinin, Ağ araçlarını tarif eden animasyonların ve daha pek çok içeriğe erişilebilen zengin içerikler de sunmakta. Canlı yayın da dahil olmak üzere kanala yeni eklenen videolardan anında haberdar olmak için, Öğretmen Ağı Youtube kanalına abone olmak yeterli.

Değişim Elçileri Yaz Buluşması 2020 ve Öğretmen Ağı hakkında detaylı bilgi almak ve Yaz Buluşması hakkında röportaj yapmak için lütfen irtibata geçiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler