Yılın en beklenen zamanı geldi, Girişimcilik Vakfı Fellow Programı Başvuruları Açıldı!

Yılın en beklenen zamanı geldi, Girişimcilik Vakfı Fellow Programı Başvuruları Açıldı!

Girişimcilik potansiyeli yüksek olan gençler için özel olarak dizayn ettiğimiz Fellow Programı ve Girişimcilik Vakfı ailesinin fellowu olmak için hazır mısın? 

Yapacağın bu başvuru ile kendin için eşsiz bir yolculuğa başlıyor olabilirsin! 5 aşamalı zorlu ama öğretici seçim sürecimizin sonunda fellow olarak kendini taçlandırmanı çok isteriz, şimdiden başarılar dileriz. Hibrit Model ile hem online hem de offline olarak içeriklere, uzmanlara, eşsiz bir networke, yenilikci metodları deneyimleme şansına sahip olabileceksin, peki gerçekten hazır mısın? 

Fellow Programı ile 5 aşamalı seçim sistemi ile her yıl binlerce genç arasından genç liderleri seçiyoruz. Program ile birlikte eşsiz bir yolculuğa çıkan gençler sayısız fırsattan yararlanıyorlar. Program süresince katıldıkları etkinlikler ve tanıştıkları kişiler sayesinde global bir networkün parçası haline geliyorlar. Her iki ayda bir FellowUp’larda, Fellow’larımız ilham verici girişimci hikayelerini ve tematik içerikler üzerine davet ettiğimiz alanında uzman kişileri dinliyorlar. Sağladığımız uzaktan eğitim araçlarıyla istedikleri bir çok alanda kendilerini geliştiriyorlar. Altın Bilet uygulamamız ile girişimcilik ekosistemi içerisinde farklı etkinliklere katılabilmeleri ve farkındalık yaratıp kendi dünyalarına olumlu etki edebilmeleri için ulusal ve uluslararası en prestijli fuar, kongre ve atölyelere katılıyorlar. Kurumsal işbirliklerimiz sayesinde inovasyon takımlarına, staj programlarına ve girişimcilik yarışmalarına katılıp kariyerleri için güzel başlangıç adımlarını yine GİRVAK ile birlikte atıyorlar.. Gbox ile kendi girişimlerini hayata geçirebilmeleri için süreçte ihtiyaç duyabilecekleri çeşitli hizmetlerden ücretsiz veya indirimle faydalanabiliyorlar. Tüm bunlara ek olarak da programa katılımlarını ve kişisel gelişimlerini desteklemek için 12 ay boyunca 500 TL burs alıyorlar.

Fellow Programı #fellow2020 için başvurularımızı almaya başladık, başvurularımız 12 Temmuz saat 23:59’a kadar devam edecek. Fellow Programı başvuru formumuza sitemizden ulaşabilirsiniz:
http://www.girisimcilikvakfi.org/

Fellow Programı

Fellowlar zorlu bir seçim süreci sonrasında binlerce kişiyi arkalarında bırakarak fellow olmaya hak kazanıyorlar. Girişimcilik Vakfı’nın eşsiz ve sınırsız imkanlarından faydalanırken geri vermek, katılmak ve bu ilhamı yaygınlaştırmak en önemli sorumlulukları. 

Katılım

Fellow Programı’ndaki etkinliklerin birçoğuna katılım zorunlu. Fellow’ların FellowUp etkinliklerine sadece 1 kez  katılmama hakkı var, sonrasında Yönetim Kurulu kararı ile program dışında kalıyorlar. 

Girişim Elçileri

Fellow Programı’na seçilen üniversite öğrencileri hem programdan aldıkları ilhamı çoğaltmak hem de çarpan etkisi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için üniversitelerinde girişimcilik etkinlikleri düzenliyorlar. 

Girisimle.com

Fellow’larımız Giveback kültürünün bir aşaması olarak katıldıkları her etkinlikten ve kendi deneyimlerinden yılda en az 3 blog yazısı yazıyorlar.

Fellow Programı Seçim süreciDünyada ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan, bilimsel ve yenilikçi bir seçim süreci ile her yıl gençleri programa dahil ediyoruz.  Beş adımdan oluşan seçim sürecimiz ile, gençlerin içindeki girişimcilik potansiyelini belirlemeyi hedefliyoruz. 

CV Puanlama : Online olarak doldurulan CV’nin puanlanması 

Video : Girişimcilik Vakfı Fellow Programı’na dâhil olmak için “Motivasyonun ne?”, “Neden bu programda olmalısın? ” sorularının cevaplarının anlatıldığı, maksimum üç dakikalık bir YouTube videosu hazırlanması. 

Online Mülakat: Adayların ön seçim komitesi ile online olarak mülakat yapması 

Visual Questionary: Girişimcilik karakterini daha iyi anlamak amacıyla beş dakika süren Visual Questionary’nin yanıtlanması

Yüzyüze Mülakat : Tamamlanan adımların genel değerlendirmesi yapıldıktan sonra, adayların Yönetim Kurulu üyeleri ile mülakatı 

Fellow Programına Kimler Başvurabilir ?

Fellow Programına, Türkiye’de ikamet edip TC Vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan 17 – 24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabilir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler