Barış ve Diyalog Atölyesi

Barış ve Diyalog Atölyesi

Sosyal izolasyon dönemini en verimli hale getirebilmek adına Uluslararası Çocuk Hakları Elçileri Derneği (ICHILD) olarak çalışmalarımıza son hız devam ediyoruz. #hayatevesigar dedik ve bu sefer hep birlikte “Barış ve Diyalog”u konuşmak istedik.

Kolektif bir online öğrenme alanı oluşturarak, “Barış Nedir? Diyalog Nedir? Barışı Engelleyen Unsurlar Nelerdir? Çatışma Nedir? Çatışmaları Çözme Yöntemlerimiz Nelerdir?” gibi sorulara 16-18 yaş grubundaki bireylerle birlikte cevaplar aramak için “Barış ve Diyalog Atölyesi”ni tasarladık.

Barış ve Diyalog Atölyesi’nin hedefi nedir?

“Barış eğitiminin hedefi, bireyleri çatışmaları yaratıcı, yapıcı ve barışçıl şekillerde çözecek becerilerle donatmaktır.” Barış eğitimi, bireylerin farkındalığını ve becerilerini artırarak, kalabalık grupları barışçıl topluluklara dönüştürmeyi amaçlar. Bu, bireyin sorunlarına yapıcı çözümler bulmasına yardımcı olarak sağlanır. 

Asıl hedef toplum da olsa, değişim önce bireyde başlar. “Barış ve Diyalog Atölyesi” ile birlikte temel amacımız, bireyin barış kavramını, hayatına ve barışçıl ilişkiler aracılığıyla topluma kazandırmasını sağlamaktır.

Atölyeyi katılımcılarla birlikte sürdürülebilir bir takvim içerisinde gerçekleştirmek, atölye içeriklerinin ve tartışmalarının anlaşılabilirliği & sindirilebilirliği açısından oldukça önemlidir.  Konuların birbirleri ile olan ilişkileri sebebi ile gerçekleşecek olan dokuz atölyenin tamamına katılımın sağlanması gerekmektedir.

Atölyenin detaylı içeriği ve akışı, başvurusu olumlu sonuçlanan katılımcılarla paylaşılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 13 Haziran 2020, Saat: 17.00

  • Katılım ücretsizdir ve kontenjan sınırlıdır.
  • Atölyeye yalnızca 16-18 yaş grubundaki bireyler başvuru yapabilir.
  • Atölye, 15 Haziran 2020 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Tüm sorularınız için [email protected] mail adresiminizden veyahut sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: https://bit.ly/36YAbIV

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler