İbrahim Betil’le Sivil Düşünce Podcast Serisi Yayında!

İbrahim Betil’le Sivil Düşünce Podcast Serisi Yayında!

MarjinalSosyal, Ocak 2020 itibarıyla sınırları aşan sivil toplum öncüsü İbrahim Betil’le beraber “İbrahim Betil’le Sivil Düşünce” adlı bir podcast serisine başladı. Toplamda 24 bölüm sürecek olan podcast serisinde; sivil toplumun ülkemizdeki durumu, gelişimi, yaşanan sorunları, örnek projeleri ve sosyal fayda odağında bireysel, kurumsal ve toplumsal olarak neler yapılabileceği konuşuluyor. Koronavirüs salgınıyla girdiğimiz bu yeni dönemde, değerli STK’lardan değerli konukları programda ağırlıyor.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 17’sinin de değerlendirileceği podcast serisinin şimdiye kadar yayınlanan on altı bölümünde, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının durumu, sosyal sorumluluk projeleri, sosyal girişimler, “Yoksulluğa Son”, “Açlığa Son”, “Sağlıklı Bireyler”, “Nitelikli Eğitim”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Temiz Su ve Sanitasyon”, “Erişilebilir ve Temiz Enerji”, “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme”, “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı”, “Eşitsizliklerin Azaltılması” amaçları, koronavirüs salgınının sivil toplum kuruluşlarını nasıl etkilediği ve yarattığı eşitsizlikler konuşuldu.

Poscast serisine nereden ulaşabilirim?

“Mutluluğun sırrı almak değil vermektir” diyen İbrahim Betil’in değerli bilgi birikimini toplumun her kesimiyle paylaşmak amacıyla gerçekleştirilen podcast serisinin bölümlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve gelecek yayınları yine bu linklerden takip edebilirsiniz.

İbrahim Betil’le Sivil Düşünce podcast yayınları:

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler