Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Etki Konularını Ele Alan Haftalık Sosyal Podcast’i Dinlemek İster Misiniz?

Sosyal Podcast, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Etki Konularını Ele Alan Haftalık Yayın
Sosyal Podcast, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Etki Konularını Ele Alan Haftalık Yayın

Sosyal Podcast, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Etki konularının eğlenceli bir biçimde ele alındığı sesli online bir yayın. Podcastin sunuculuğunu yapan Oğuzhan Ocak ve Muhammed Yunus Aktaş, podcasti yapma amaçlarını sosyal girişimciliği öğrenmek olarak açıklıyor.

Şu ana kadar 32 bölüm kaydedilen podcastte; konuklu, tekbaşına ve başbaşa olmak üzere 3 farklı seri bulunuyor. Konuklu bölümlerde aralarında Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog kurucu ortağı Hakan Elbir, Fazla Gıda kurucusu Olcay Silahlı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Sen de Gel gibi büyük çapta sivil toplum çalışmalarına imza atmış İbrahim Betil gibi yakından tanıdığımız isimler de var.

4 kişilik bir ekiple çalışmalarına devam eden Podcast “Değerlerin, faydanı belirler” şeklinde de bir mottoya sahip. Bütün konuklarına şahsi değerlerini ve bu değerlerin sosyal girişimlerini kurarken onlara nasıl yol gösterdiğini soruyorlar. Şu anda benim değerlerim neler acaba diye düşündüyseniz ve emin olamadıysanız web sitelerinde çözmesi oldukça keyifli bir test bulabilirsiniz.

Sosyal Podcast ile İş Hayatına Bakış Açınızı Değiştirin!

Şimdiye kadar 18 konuk ve 24 kurumla iş birliği içerisinde yayınlarına devam eden Podcast, daha çok sosyal girişimciyle tanışmayı ve global bir sosyal girişime dönüşmeyi hedefliyor.

Sosyal Podcast’i dinlemek için iTunes üzerinden abone olabilir, Spotify’dan takip edebilir veya sosyalpodcast.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Listen to “Sosyal Podcast” on Spreaker.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

1 comment
  1. Podcasti zaten dinliyordum burada görünce de çok memnun oldum. Tavsiye ederim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler