STÖ’ler için Sosyal Medya Eğitimleri Başlıyor

STÖ'ler için Sosyal Medya Eğitimleri Başlıyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimlerine, küresel ölçekte yaşanan COVID-19 salgınına dönük önlem ve düzenlemeler doğrultusunda çevrimiçi eğitim yöntemleriyle devam ediyoruz.

STGM’nin dijital eğitimleri yeniden ele alınarak uzaktan çevrimiçi eğitime uygun yeni bir başlık ve içeriğe kavuştu. “STÖ’ler için Sosyal Medya” eğitimlerini bu kapsamda karma (senkron ve asenkron) çevrimiçi yöntemlerle gerçekleştireceğiz.

Ne amaçlıyoruz?

“STÖ’ler için Sosyal Medya”  Eğitimlerinde,  STÖ’lerin sosyal medya ve iletişim kapasitelerini geliştirmeye yönelik bilgiler verilecek, iyi örnekler incelenecek, grup çalışmaları yapılacaktır.

Eğitim içeriğinde neler var?

“STÖ’ler için Sosyal Medya” eğitimi aşağıdaki başlıkları kapsayacak:

 • Sosyal Medya İletişiminin Özellikleri;

 • Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, YouTube ve TikTok;

 • İyi Örnekler ve Grup Çalışmaları

Ne zaman?

“STÖ’ler için Sosyal Medya” eğitimi 2 ayrı katılımcı grubuyla, aşağıdaki tarihlerde aynı içerik, eğitmenler ve programla gerçekleşecektir. Başvuru formunda size uygun olan tarihi işaretleyebilirsiniz.

 • 2-4 Haziran 2020

 • 9-11 Haziran 2020

Her eğitimin ilk ve son günü 10.00-12.00 saatleri arasında eş zamanlı (senkron) oturumlar düzenlenecek. Eğitimlerin ikinci günlerinde (3 ve 10 Haziran) katılımcıların belirli bir düzen ve sürede izlemesi, okuması, doldurması için yazılı ve görsel materyaller paylaşılacak. Eğitimlere başvururken yeterli vaktiniz olduğundan lütfen emin olun.

Nasıl?

 • Eğitimlere kabul edilen katılımcıların eş zamanlı (senkron) oturumlara katılması, iletilen eğitim materyallerini okuması, izlemesi ve temel görevleri tamamlaması bekleniyor.

 • Eğitimlerde tüm katılımcı ve uzmanların buluşacağı eş zamanlı (senkron) ve eş zamanlı olmayan (asenkron) oturumlar olacak;

 • Eş zamanlı (senkron) oturumlar için zoom çevrimiçi toplantı uygulaması;

 • Eş zamanlı olmayan (asenkron) eğitim içerikleri için Google Classroom ve Google Drive uygulaması kullanılacak.

 • Eğitim sırasında gerçekleşecek değerlendirmeler için mentimeter uygulaması kullanılacaktır.

Kimler Başvurabilir?

 • STGM olarak eğitim çalışmalarında yerelde savunuculuk faaliyetleri yürüten ve kapasite geliştirme ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli, hak temelli* çalışma yürüten STÖ’lere öncelik veriyoruz.  Eğitim sürecinin etkin ve verimli ilerleyebilmesi için ise katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlandırılacaktır.

 • Eğitimlere her örgütü temsilen bir kişi kabul edilecekken, eğitime başvuracak STÖ temsilcilerinin cinsiyet kimliğinin kadın olması ve örgütlerinin iletişim ile sosyal medya çalışmalarında yer alması tercih sebebi olacaktır.

 • Eğitimlerimizi en geniş kitlelere ulaştırabilmek kaygısıyla, eğitimlerde STGM eğitim ve desteklerinden daha önce hiç faydalanma olanağı bulamamış STÖ’lerimizden temsilcilere fırsat sunmayı hedeflediğimizi de not etmemiz gerekecek.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Nasıl Başvuru Yapılır?

Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcileri 26 Mayıs Salı günü saat 17:00’ye kadar aşağıda linki bulunan başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabilirler. Değerlendirme sonuçları, 29 Mayıs Cuma günü başvuruda bulunan adreslere e-posta aracılığıyla iletilecektir.

Başvuru Formu

Başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz doldurulması; STÖ temsilcisinin hangi eğitime katılabileceğini belirtmesi; temsilcisi olarak başvuruda bulunduğu STÖ’den iki yönetim kurulu üyesinin iletişim bilgilerini iletmeleri,  değerlendirmeye alınabilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır.

Eğitimle ilgili ukarıda yanıtlanmayan sorularınızı [email protected] adresine yazabilirsiniz.

* Hak temelli yaklaşım, bireyleri hak sahibi özneler olarak tanımlarken, devlet ya da devlet dışı kurumları ise yükümlülük sahipleri olarak belirler. Dayanağını insan hakları ilkeleri ve standartlarından alan hak temelli yaklaşım, bireyleri haklarını talep edebilmeleri ve savunmaları için, kurumları ise haklarla bağlantılı yükümlülüklerini yerine getirmeleri için güçlendirmeyi hedefler.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler