#YaEvdeYoksam – Acil Burs Destek Fonu Kampanyası

#YaEvdeYoksam - Acil Burs Destek Fonu Kampanyası

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği (Hayat Sende), 2007 yılında devlet koruması altında yetişen bir grup idealist genç tarafından kurulmuş olup devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılması vizyonuyla çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Hayat Sende Derneği, 2016 yılından bu yana devlet korumasındaki 111 gence burs desteği sağladı. Şuan devlet korumasındaki 31 gence burs desteği sağlamaya devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeni ile devlet korumasındaki burslu öğrencileriyle iletişime geçen Hayat Sende Derneği; gençlerin barınma ve eğitimlerinin devamlılığının sağlanması konuları başta olmak üzere acil ihtiyaçları olduğunu öğrendi. Bu nedenle Acil Burs Destek Fonu açarak devlet korumasındaki gençlere  hep beraber destek olabilmeyi istiyorlar.

Her destek devlet korumasındaki burslu öğrencilerin bu süreci mümkün olduğu kadar evlerinde kalmalarına, eğitim araç gereçlerine ulaşabilmelerine, sağlık ve diğer hizmetlerden yararlanabilmelerine katkı sağlayacaktır. 

#YaEvdeYoksam adıyla yürütülen Acil Burs Destek Fonu kampanyasına destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler