Fikir Hareketi Derneği #EvdeKal Öykü Yarışması

Fikir Hareketi Derneği #EvdeKal Öykü Yarışması

Sen #evdekal , öykü yaz diye yarışma düzenledik. 30 yaş ve altındaysan, karantina konulu  öykü yarışmasına bit.ly/fihaoyku linkinden öykünü gönder, yarışmaya katıl. Unutma en fazla 2500 kelime olacak. Birincilik ödülü 1000TL, ikincilik ödülü 750TL, üçüncülük ödülü 500TL. Ayrıca bir de mansiyon ödülü vereceğiz. Kalemine güveniyorsan seni de davet ediyoruz.

Başvuru Linki: bit.ly/fihaoyku

KATILIM ŞARTLARI

  1. Öykü yarışmasının konusu “karantina”dır.
  2. Yarışmaya Türkiye genelinde 30 yaş ve altı tüm gençler katılabilir.
  3. Her kişi en fazla bir adet öykü ile katılabilecektir.
  4. Yarışma Seçici Kurul üyeleri, Fikir Hareketi yönetim kurulu üyeleri/üyeleri ve gönüllüleri ve bunların birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
  5. Öykü en fazla 2.500 (iki bin beş yüz) sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
  6. Yarışmaya katılan öyküler, Türkçe’nin dil kurallarına, yaratıcılık ve özgünlüğe uygun olmalıdır.
  7. Yarışmaya başvurular en geç 30 Mayıs 2020 tarihîne kadar yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  8. Başvurular pandemik süreç dolayısıyla elektronik ortamda ilgili linkten google formlar üzerinden alınacaktır.
  9. Fikir Hareketi Derneği, ödül alan veya almayan bütün yapıtları afiş, katalog, broşür, kitapçık vb. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına ve bu yapıtların 5846 sayılı yasadan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır ve gerekli gördüğü takdirde görsel/dijital/sanal ve basılı yayınlar aracılığıyla yayınlayabilir.
  10. Yarışma sonucunda yayınlanmaya uygun bulunan yapıtlar kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak yapıtlara ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.
  11. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu saptanan yapıtlar ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve yapıt sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
  12. Yarışma sonuçları Fikir Hareketi sosyal medya hesaplarından açıklanacak olup, ödüller Fikir Hareketi Derneği tarafından düzenlenecek bir törenle verilecektir. Yarışma sonuçlarının duyurulması ve ödül törenin yapılacağı tarih ilgili sosyal medya hesaplarından ayrıca duyurulacaktır.

 

 • Yarışma Seçici Kurul kararlarına itirazlar Fikir Hareketi yönetim kuruluna yapılacaktır.
 • Fikir Hareketi Derneği, öykü yarışmasıyla alakalı duyurduğu her şeyi koşullara bağlı olarak değiştirme/iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Yarışmaya katılanlar, yukarıda yer alan şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler