Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) Kaynak Geliştirme ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Arıyor

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) Kaynak Geliştirme ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı arıyor.

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) Ne Yapar?

CİSST tüm mahpusların temel hak ve özgürlüklerinin garanti altına alınması, insanlık onuruna uygun şekilde muamele görmeleri, ihtiyaç duyduklarında ilgili başvuru mekanizmalarına erişebilmeleri için hapishane koşullarını izler ve bu konuda  iyileşme sağlanması adına savunuculuk çalışmaları yapar.2009’dan bu yana da, özel ihtiyacı olan mahpuslara yönelik çalışmalar yürütür. Bu bağlamda kadın, çocuk, LGBTİ+, yabancı uyruklu, ağırlaştırılmış müebbet, engelli, yaşlı, işçi ve sağlık sorunları olan (şu an roman ağı yok sanırım) mahpusların haklarına odaklanmıştır. Hapishane izleme ziyaretleri, mektuplaşma, CİSST danışma hattı, avukat ziyaretleri, ailelerle görüşmeler, resmi kurumlara yapılan  ihlalin soruşturulması ve sona erdirilmesine yönelik insan hakları başvuruları, bilgi edinme başvuruları, soru önergeleri, medya incelemesi gibi araçlar kullanarak veri toplar, iddiaların soruşturulması için başvurular yapar, ihlallerin ortadan kaldırılması ve mağduriyetlerin giderilmesine yönelik savunuculuk ve lobi faaliyetleri yürütür. Sahadan topladığı bulguları raporlar, Türkiye’deki ve uluslararası camiadaki ilgili kurumların dikkatine sunar.

 Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2020

Sözleşme Türü: Tam zamanlı (6 ay)

Çalışma Yeri: İstanbul/Beyoğlu (Covid-19 salgını nedeniyle Mart ayında evden çalışma uygulamasına geçilmiştir. Salgının seyrine göre belirli bir süre evden çalışılabilir.)

Çalışma Saatleri: 10:30 – 18:00

Görev ve Sorumluluklar:

Proje Geliştirme ve Teknik Destek

 • Koordinasyon ekibi ve çalışanlarla birlikte dernek ilke ve hedeflerine uygun hibeleri araştırmak, bu hibelere uygun proje geliştirmek, proje teklifi yazmak ve proje başvuru süreçlerini tamamlamak.
 • Onaylanan çalışma planlarına göre proje(ler)in başlangıcında proje koordinatörü ile birlikte iş planını yapmak, raporlamalar sırasında proje ekibine destek olmak. 

Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler

 • Dernek için yeni kaynak yaratma yöntemleri için araştırma yapmak,
 • İşbirliği yapılan ya da iletişimdeki uluslararası STÖ ve kurumlar ile iletişimi sürdürmek ve geliştirmek; bu kurumlar için bilgi notu ve rapor hazırlamak,
 • Donör kuruluşlar, elçilik ve konsolosluklarla yazışmaları yapmak; iletişimi sürdürmek ve geliştirmek,
 • Kurumun faaliyet alanı ve kurumsal kapasitesini güçlendirmeye yönelik yerel ve uluslararası işbirlikleri geliştirmek, iletişimde olunan kurumlarla bu iletişimi devam ettirmek, kurumları derneğin faaliyetleri konusunda bilgilendirmek,
 • Kurumsal kaynak geliştirme stratejisinin oluşturulması ve yönetilmesine destek vermek,
 • Yurtiçi ve yurtdışında, kurum için kaynak geliştirme fırsatı doğurabilecek toplantıları takip etmek ve kurumun diğer çalışanlarını bilgilendirmek

Aranan Nitelikler:

 • Proje yazımı, yönetimi ve raporlaması alanında (tercihen AB projeleri) en az 2 yıl deneyim sahibi olmak,
 • Yazılı ve sözlü olarak çok iyi derecede İngilizce bilmek,
 • MS Office Programlarına ileri derecede hakim olmak,
 • Takım çalışmasına yatkınlık ve dernek içindeki kolektif işleyişe hızlı adapte olmak,
 • İletişim ve organizasyon becerisi kuvvetli olmak,
 • Sonuç odaklı, problem çözme yaklaşımıyla hareket etmek,
 • İnsan hakları ve dernek ilke ve hedefleriyle uyumlu çalışmak,
 • Tercihen hapishaneler / kapatılma konusunda ilgi, üretim veya çalışma deneyimi sahibi olmak.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Adaylar, İngilizce özgeçmiş ve İngilizce niyet mektuplarını, önceki iş deneyimlerinde birlikte çalışmış oldukları iki koordinatörün/süpervizörün/yöneticinin referans bilgileri ile birlikte 30 Nisan 2020 Perşembe saat 18.00’e kadar kadar [email protected] adresine gönderebilirler. Konu kısmına “Kaynak Geliştirme ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı” yazılması rica olunur.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler