‘Let’s Do It! Türkiye’ Şehrin Kahramanlarını Arıyor!

‘Let's Do It! Türkiye’ Şehrin Kahramanlarını Arıyor!

Let’s Do It! (Haydi Yapalım!) fikri 2008 yılında küçük bir Baltık ülkesi olan Estonya’da bir grup genç tarafından filizlendi. 3 Mart tarihinde 50.000 kişi bir araya gelerek, ülkenin her yerindeki 10.000 ton çöpü 5 saat içinde temizledi. Eylemin görüntüleri bir anda yayıldı ve sonrasında da ‘tek günde temizlik modeli’ 15 ülke tarafından şok edici sonuçlarla tekrar edildi. Toplam katılımcı sayısı 2,5 milyonu buldu.


Let’s Do It! projesi günümüzde dünyanın en büyük sivil çevre temizlik hareketi olarak 180 ülkede 21.2 milyon gönüllü ile büyük bir aile haline gelmiştir.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

21 Eylül 2019’da ülkemizde 81 ilde 790 ton katı atığı doğamızdan hep beraber ayrıştırdık. Şimdi ise hedefimiz 19 Eylül 2020! 

Bu yolculukta bulunduğu şehri temsil edecek, gelecek nesillere temiz bir gelecek bırakmak isteyen ve çöp körlüğünü yenip farkındalık yaratacak doğa sever herkesi ekibimize davet ediyoruz. Her yaştan bireyle çevreyi kurtardığımız aynı zamanda farkındalık oluşturduğumuz bu hareketin sen de bir parçası olabilirsin.

Let’s Do It! Türkiye İl Temsilcisi Çağrısına yanıt vererek ‘Şehrin Kahramanı’ olmaya ne dersin? 

Başvuru formu:  http://bit.ly/İlTemsilcisiBaşvuruFormu 

Unutma son başvuru tarihi: 15 Mart 2020

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler