“AB-Türkiye Bağlamında Mülteciler” Paneline Davetlisiniz

“AB-Türkiye Bağlamında Mülteciler” Paneline Davetlisiniz

AB-Türkiye Medya Köprüleri Projesi kapsamında “AB Günleri” ;28 Şubat 2020 Cuma günü saat 16:00’da  Gazeteciler Cemiyeti, Basın Evi’nde düzenlenecek “AB-Türkiye Bağlamında Göç ve Sağlık” paneli ile devam ediyor.

Etkinlik Dündar Yahnici(ECHO Program Yöneticisi), Dr.Lale Şıvgın Dündar(Başkent Öğretim Üyesi) ve İnanç Söğüt(SIHHAT Proje Direktörü) konuklarıyla gerçekleşecektir.

Söyleşi aşağıdaki konular çerçevesinde şekillenecektir:

-Türkiye – Avrupa Birliği arasındaki Geri Kabul Anlaşması kapsamında, Avrupa Birliğinin, söz konusu faaliyetlere katkısı (FRIT)

-Yapısal Mali Araçlarla Kamu hizmetlerine destek (SIHHAT Projesi)

-İnsani Yardım Araçlarıyla Sivil Toplum Kuruluşları ve Birleşmiş Milletler Ajanslarına destek (ECHO)

Etkinlik dili İngilizcedir, tercüme yapılmayacaktır. Tüm etkinliklere katılım ücretsizdir. Etkinliğe ve etkinlik sonrası düzenlenecek resepsiyona tüm katılımcılar davetlidir.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linkten kayıt oluşturulması gerekmektedir.

Kayıt linki: https://bit.ly/2Vnt3BN

AB Günleri Hakkında:

Gazeteciler Cemiyeti tarafından AB ortak finansmanı ile yürütülen, gazetecilerin mesleki bağlarını ve hareketliliklerini güçlendirmeyi hedefleyen “AB-Türkiye Medya Köprüleri Projesi” kapsamında, “Avrupa Birliği Günleri” etkinlikleri düzenlenmektedir. Etkinlikler; belirlenen Avrupa Birliği ülkesinin, gazetecilik çevrelerine ve diğer paydaşlara tanıtılmasını, söz konusu ülkenin mevcut siyasi durumunun, ülke temsilcilerince ele alınmasını ve aktarılmasını amaçlamaktadır. Türkiye’de diplomasi alanında faaliyet gösteren medya çalışanlarının, Avrupa Birliği ülkeleri hakkında doğru kaynaktan bilgi edinmeleri, “AB-Türkiye Medya Köprüleri Projesi’nin” en önemli hedeflerinden biridir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler