Sosyal Fayda için Tasarım: Kedi Evi Çalıştayı

Sosyal Fayda için Tasarım: Kedi Evi Çalıştayı

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kale Tasarım ve Sanat Merkezi bünyesinde gerçekleşecek “Sosyal Fayda için Tasarım Çalıştayı” başlıklı atölyelerin ilk serisi sokakta yaşayan kediler için tasarlanacak ev atölyesi ile 21-22 Aralık tarihlerinde başlıyor.   

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), İstanbul’da eğitimi devam eden sanat ve tasarım öğrencilerine, yeni mezun ve profesyonellere yönelik ortak bir üretim ve öğrenme alanıdır.Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM) projesinin temelleri, Kale Grubu tarafından Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı aracılığıyla ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) mali desteğiyle 2018 yılında atıldı.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Sokak hayvanlarına özellikle kış aylarında korunaklı bir yer bulmak git gide zorlaşıyor. Hem soğuktan korunup hem de yaşamsal aktivitelerini devam ettirebilmek sokak hayvanları için oldukça zor. Hayvanları sadece beslemek değil aynı zamanda korunmalarını da sağlamak gerekiyor, çünkü beslenmeden sonra en büyük ihtiyaçları barınma. Bu bakış açısından yola çıkarak; Kale Grubu’nun hayvan dostu yaklaşımını hayvan severler aracılığı ile sosyal faydaya dönüştürerek sokak kedileri için kedi evleri tasarlanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, 21-22 Aralık tarihlerinde Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde designathon formatında ve 2 gün sürecek şekilde “Sosyal Fayda için Tasarım: Kedi Evi Çalıştayı” gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

İki gün sürecek çalıştayın sonunda jüri değerlendirmesi sonucu seçilen proje için tasarımcının adına alınacak tasarım tescilinin ardından Kale Grubu tarafından kedi evlerinin üretimi gerçekleştirilecektir.

Jüri değerlendirmesi sonucu seçilen proje için tasarımcının adına alınacak tasarım tescilinin ardından Kale Grubu tarafından kedi evlerinin üretimi gerçekleştirilecek.

 

Ayrıntılı Program, Başvuru Şartları ve Başvuru Formu

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler