4. MZV Gençlik Zirvesi 22 Aralık’ta, Zorlu PSM’de!

4. MZV Gençlik Zirvesi 22 Aralık’ta, Zorlu PSM’de!

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek MZV Gençlik Zirvesi, iklim değişikliğinden yeni akım medyaya, yapay zekâdan engelleri aşan girişimlere uzanan zengin içeriği ve birbirinden değerli konuşmacıları ile bu yıl da sıfır atık hedefiyle 22 Aralık 2019’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

www.mzv.org.tr

Türkiye’de gün boyunca alanında uzman çok sayıda ismi bir araya getiren, gençlerin kariyer ve geleceklerine odaklı bir etkinlik olan MZV Gençlik Zirvesi, iham veren konuşmacıların katılımıyla 22 Aralık’ta, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek etkinlikte; merak eden, sorgulayan, kendini 21. Yüzyıl yetkinlikleri ile geliştiren gençler, iklim değişikliğinden yeni akım medyaya, yapay zekâdan engelleri aşan girişimlere uzanan birçok konudaki güncel gelişmeyi, alanında uzman isimlerden dinleme fırsatı yakalayacak.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un moderatörlüğünde gerçekleştirilecek MZV Gençlik Zirvesi’ne, Türkiye’nin farklı şehirlerinden, yaklaşık 3.000 lise ve üniversite öğrencisinin katılması bekleniyor. Gençler için ciddi bir network ortamı da sunan zirvede, ilgi çekici konu ve konukların yanı sıra sürpriz performanslar da olacak. 

22 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek MZV Gençlik Zirvesi’ne, MZV bursiyerlerinin yanı sıra lise ve üniversite öğrencileri ücretsiz olarak katılabilecek. Gençler, zirveye katılmak için MZV’nin web sitesi, www.mzv.org.tr üzerinden erişecekleri formu doldurarak başvuru yapabilecek.

Mehmet Zorlu Vakfı’nın gençlerin 21. yüzyılın gerektirdiği beceri ve yetkinlikler ile donanmalarına destek vermek amacıyla düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nın bir parçası olan MZV Gençlik Zirvesi bu yıl da geçen yıl olduğu gibi sıfır atık hedefiyle gerçekleştirilecek.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Konuşmacılar:

Ahu Büyükkuşoğlu Serter / Girişimci

Barış Özcan / Storyteller – Hikaye Anlatıcısı

Uzm. Dr. Kerem Dündar / Nöro Sağlık Beyin Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi, Kurucu

Emin Çapa / Deneyimli Gazeteci

Kalben / Sanatçı

Güven İslamoğlu Televizyon Programı Yapımcısı ve Sunucu / Çevre Aktivisti & Atlas Sarrafoğlu / İklim Aktivisti ve Fridays For Future Türkiye Kurucusu

Paneller:

1. Araştırmalarla Gençlik Paneli: Bekir Ağırdır, Evrim Kuran

2. Kültür Sanat Kodları Paneli: Gülşah Güray, Görgün Taner Murat Abbas,

3. Engelleri Aşan Girişimler Paneli: Sadık Ünlü, Zafer Elçik, Deniz Karaşahin

4. Yapay Zeka Paneli: Zehra Çataltepe, Emre Laleli, Taylan Kamış, Çağlar İçer

5. Yeni Akım Medya Paneli: Ruşen Çakır, Gülin Çavuş, Ahu Özyurt, Yavuz Oğhan

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler